מה חשוב לבדוק לפני שנענים להצעות המפתות של ספקי האינטרנט, מה מסתתר מאחורי הדילים ולמה לא תמיד כדאי להתחבר לאינטרנט המהיר. חפשו את עצמכם בין טיפוסי הגולשים במדריך כדי לדעת איזו חבילת גלישה מיועדת עבורכם
ynet

המבצעים האחרונים של ספקי האינטרנט די מבלבלים, חייבים להודות. הצעות לגלוש באינטרנט מהיר בזיל הזול ולשלם “חודש כן, חודש לא וחודש אולי לא” הן מפתות למדי, אך שאלות המפתח שכל גולש וגולשת צריכים לשאול עצמם הן איזו חבילת אינטרנט דרושה להם וכמה זה עולה באמת.

למשל, לסטודנט שמשתמש בעיקר במעבד תמלילים וניגש לאינטרנט לבדוק דואר אלקטרוני אחת לכמה שעות אין צורך באינטרנט מהיר, בייחוד כשהחבילות שמציעים ספקי האינטרנט כרוכות לעתים קרובות בהתחייבות, ודמי מנוי חודשיים נמוכים בתחילה “מזנקים” מעלה לאחר כמה חודשים.

הפיתוי לבחור את חבילת האינטרנט הזולה ביותר הוא גדול, אך אנחנו ממליצים לבחון רכיבים לא פחות חשובים בחבילה:

להיזהר מהתחייבות לספק האינטרנט – חלק מהספקים עשויים להציע חודשיים ראשונים ב-20 שקל לחודש, למשל, כאשר התשלום מהחודש השלישי הוא 120 שקל בהתחייבות לחצי שנה. במקרה כזה, הגולש ישלם כ-86 שקל לחודש בממוצע, וחבילה של 80 שקל לחודש בתשלום קבוע של 80 שקל לחודש תשתלם יותר.

ההמלצה שלנו היא להעדיף התחייבות לתקופה קצרה (למשל, 4 חודשים) על פני תקופה ארוכה יותר ואם אפשר, לבחור בחבילת אינטרנט ללא התחייבות כלל, גם אם היא יקרה יותר מהדילים עם ההתחייבות. הסיבה: מחירי האינטרנט יורדים כל הזמן. חבילה שנראית משתלמת כיום לא תשתלם כלל בעוד חצי שנה, בעוד אתם תישארו כבולים בהתחייבות שלכם.

כמה נשלם על התשתית? בדומה לשירותים אחרים, גם בתחום האינטרנט המהיר עורכים הלקוחות הפוטנציאלים בדיקת שוק לפני ההתחברות. יש לשים לב לכך, כי כאשר מדובר באינטרנט מהיר, כל חבילה כוללת שני מרכיבים: תשלום עבור הגישה מהמחשב האישי שלכם אל האינטרנט והגלישה מספק האינטרנט לרשת העולמית.

לכן, לכן כל השוואת מחירים צריכה לקחת בחשבון את התשלום לספק התשתית (בזק והכבלים) וספק האינטרנט. מרבית המשתמשים המתעניינים בחיבור פונים לספקי האינטרנט ולא לספקי התשתית. לרוב, ספקי האינטרנט המהיר מבליטים את התנאים האטרקטיביים שלהם ו”מצניעים” את התשלום לספק התשתית.

שימו לב: כאשר מדובר באינטרנט מהיר, גם אם החיבור לספק האינטרנט המהיר אינו כרוך בהתחייבות כלל, אתם לרוב מחויבים לספק התשתית (בזק או הכבלים) למשך שנה. לכן, מוטב לחשוב טוב אם באמת דרוש לכם אינטרנט מהיר לפני שאתם מתפתים לדילים של ספקי האינטרנט.

כמה מהיר הוא האינטרנט המהיר שלכם? המחירים נראים לעתים זולים אך ספק אם גלישה במהירות יורדת  אינטרנט מהיר. חשוב לזכור כי ספקי אינטרנט שמציעים חבילות גלישה אינם מתחייבים לספק מהירות גלישה זו בפועל ומציינים כי מדובר במהירות גלישה מרבית. למעשה, קצבי הורדת הנתונים של המשתמש איטיים בהרבה רוב זמן הגלישה, עקב שרתים איטיים וצווארי בקבוק ברשת.

מה אומרים הגולשים על ספק האינטרנט? גם אם איתרתם חבילה מהירה במחיר ממש זול ללא התחייבות, לפני שתסתערו על הטלפון בשתי ידיים, עירכו תחקיר קטן על אותו ספק. התייעצו עם חברים, הקלידו את שם הספק במנועי החיפוש של הפורומים העוסקים באינטרנט באתרים הגדולים או הזינו את השם במנוע החיפוש גוגל. אם תמצאו בעיקר תלונות של גולשים ייתכן שמוטב להתרחק מאותו ספק אינטרנט.

אם אתם מעונינים באינטרנט מהיר באמת, התכוננו לשלם על כך בהתאם.

אז איזו חבילת אינטרנט מתאימה לכם?

התשובה לשאלה הזו עוברת דרך שאלה נוספת: מהן הפעילויות המקוונות שלכם

נתחיל מהסוף – אם אתה לא באינטרנט, אתה לא קיים.

עסק, מוסד ציבורי או אדם פרטי אשר חיפוש באחד מהאתרים המרכזיים (כמו WALLA, GOOGLE ו- MSN) לא מניב תוצאות כלל, או לפחות תוצאות חלקיות – נמצא בבעיה שיווקית ועסקית קשה!\

בעשור האחרון, הפכה רשת האינטרנט לחלק מרכזי ובלתי-נפרד מהתנהלות חיינו. כמעט לכל עסק או ארגון יש קשר כזה או אחר לשירותים שונים המסופקים בה. החל מדואר אלקטרוני, מסחר מאובטח, שירותי מידע, שירותים מקוונים שונים (וידאו, קול וכו') וכלה במיצוב, פרסום או קידום שירותים ומוצרים. למרות זאת, מרבית העסקים והארגונים אינם מנצלים יכולות קידום העסק האלו. מתוך חוסר ידיעה ומחשש מחדירה לתחום חדש ולא מוכר.

מספר עובדות ומספרים (מתוך סקר TIMtm לאביב 2005) –

  1. חיפוש מידע – 95%
  2. דואר אלקטרוני – 83%
  3. חדשות ועיתונות – 70%
  4. פעולות בנקאיות – 45%
  5. קניה והזמנת שירותים – 41%

המספרים מדברים בעד עצמם, אין שירות או מוצר שאין אפשרות קידום, שיווק או מכירה שלו באינטרנט והעיקר – בעלות כוללת הזולה מאפיקים אחרים. למעשה, מרבית חיפוש המידע וביצוע פעולות הקניה מתבצע מעל רשת האינטרנט.

בתפיסת העולם של AHOY, לכול עסק או ארגון יש מקום משלו ברשת האינטרנט. לחלק נחוצה נוכחות ייצוגית, לחלק קבלת שירותים בסיסיים כמו דואר-אלקטרוני ואיסוף מידע ולחלק ככלי קידום העסק והרחבת מעגל הלקוחות, להם יספקו שירות בו מתמחה הארגון. מקום הארגון ברשת, נגזר מגורמים רבים ולא בהכרח הופך למרכז ההתעסקות שלו, ומשתלב בפעילות העסקית הכוללת כמשלים ומעצים שלה.

בניגוד לתפיסה הרווחת עלויות ההקמה והתחזוקה השוטפת, ברשת האינטרנט, אינן גבוהות במיוחד ביחס לתמורה. גישת מוצר-מדף, המגיע כחבילה תפורה מראש, כמעט ואינו קיים וכתוצאה מכך ניתן להתאים כל פעילות ודרישה (קידום, מכירה, שירותי ערך מוסף וכו') לתקציב ולאפשרויות הקיימות. לא כל ארגון זקוק למוצר היקר ביותר והנוצץ ביותר. לפעמים, חבילה אישית התפורה בדיוק לפי מידות וזולה בעשרות מונים היא הטובה ביותר ותבטיח קידום העסק באופן היעיל ביותר.

תחיתל העמוד  דף ראשי

מצלמות אבטחה – מצלמות מעקב

תחילה אדבר על צמד המילים מגה פיקסל . “מגה פיקסל” המשמעות: מיליון פיקסלים. הפיקסל או רכיב התמונה הוא ריבוע זעיר אחד מרבים המרכיבים תמונה שלמה. ככל שקיימים יותר פיקסלים קיימים יותר פרטים בתמונה. לדוגמא אם ניקח מצלמת IP עם CCD בעל יכולת רזולוציה של 1,280X1,024 = 1,310,270 פיקסלים (1.3 מגה פיקסל). ונשווה אפילו למצלמת IP עם רזולוציה גבוהה של 600 קו, 752X582 = 437,664 פיקסלים (0.44 מגה פיקסל). נוכל לראות שבמצלמת IP פשוטה של 1.3 מגה פיקסל קיימים פי 3 יותר פיקסלים מאשר במצלמת אבטחה איכותית סטנדרטית. אבל מדוע אנחנו זקוקים לכל הפיקסלים הללו?

המטרה במערכת אבטחה המורכבת ממצלמות אבטחה היא לתעד פרטי אירועים. ככל שיהיו לנו יותר פרטים בתמונה נוכל לדלות יותר אינפורמציה בשחזור האירוע שתועד. דוגמאות לכך הן זיהוי פנים של אדם וזיהוי מס' לוחית רישוי של רכב שזה דבר מאוד קריטי בפענוח אירועים אשר מאפשרים לנו לדעת מה בדיוק קרה ומי היה נוכח באירוע. בעבר כאשר הגיעו הטלוויזיות הצבעוניות לישראל, היו כאלה שאמרו: בשביל מה צריך טלוויזיה צבעונית? טלוויזיה שחורלבן זה מספיק טוב בשבילנו. כיום כולנו יודעים שטלוויזיה שחורלבן לא מאפשרת לנו לקבל מספיק קונטרסט ולראות הרבה פרטים שרואים רק בטלוויזיה צבעונית. גם היום, מי שרכש וצופה בטלוויזיה (HD) יותר לא ירצה לחזור ולצפות בטלוויזיה רגילה. אותו דבר לגבי מצלמות אבטחה עם טכנולוגיה של מגה פיקסל. פעם מצלמות אבטחה שחורלבן היו שייכות לטכנולוגיה מתקדמת. לאחר מכן עברנו למצלמות אבטחה צבעוניות, היום קיימות מצלמות אבטחה החל מ- 1.3 מגה פיקסל ועד 16 מגה פיקסל, כאשר מי שמתנסה עם מצלמות אלו המספקות איכות כה גבוהה, לא ירצה לחזור אחורה למצלמות אבטחה סטנדרטיות.

אחזור לשאלה, למה אנחנו צריכים מצלמות אבטחה – מגה פיקסל? האם הן באמת הכרחיות? בואו ננסה להיזכר בתוכניות טלוויזיה שונות המציגות לנו אירועים שתועדו במצלמות אבטחה, ונשאלת השאלה האם מישהו מזהה את הדמות. האם אנחנו מצליחים לזהות את הפורץ או הגנב? התשובה היא שברוב המקרים בהחלט לא, הדמות שהמצלמה קלטה וזיהתה יכולה להיות דומה להרבה מאוד אנשים. הסיכוי של זיהוי ודאי של האדם המצולם הוא נמוך בכל מה שקשור להוכחה בבתי המשפט. בואו נתאר לעצמנו שאותו פורץ או גנב נכנס למקום שבו קיימות מצלמות אבטחה של 2 מגה פיקסל או יותר, במידה ותמונת פניו תפורסם, אין לי ספק שתוך זמן קצר יזוהה מעל לכל ספק וייתפס במהרה. כנ”ל לגבי רכב שהיה מעורב באירוע כלשהו, עם מצלמת אבטחה מגה פיקסל ניתן יהיה לזהות את הרכב ולהגיע לנהגו.

תחיתל העמוד  דף ראשי

התקנת מצלמות אבטחה הפכו לחלק בלתי נפרד בחיים של ארגונים, בתי מגורים, בתי עסק, מוסדות חינוך, בתים פרטיים, כדי לשמור על רכוש הבית, או המקום, ועל ביטחון. מצלמות אבטחה גם יכולות לתפוס על חם גנבים, פורצים, או כל דבר אחר. המצלמות מתעדות את מה שקורה בכל דקה.

כדי להיות רגועים אתם רוצים להזמין מצלמות אבטחה כדי שיצמצמו את הפריצות והגניבות ולתעד כל דבר שקורה בלחיצת פתור אחד. וחשוב מאוד האמינות של מצלמות אבטחה לאורך זמן, וצילום טוב וברור. גם חשוב להציב אותם במיקומים בולטים כדי למנוע את הפריצות והגניבות, שאנשים יידעו שיש מצלמת אבטחה פה לידם. ושלא יחשבו לעשות שום דבר טיפשי. יש מטפלות בקשישים שנתפסו על חם מכות את הקשישים. אפשר להציב גם מצלמות נסתרות כדי לבדוק אם הן מטפלות טובות או לא.

ניתן בעזרת מצלמות אבטחה גם לאבטח אירועים

מוסדות חינוך נוטות להציב לאחרונה יותר ויותר מצלמות אבטחה, עצם הנוכחות של מצלמות אבטחה מונע את הפשיעה של הילדים והנערים בבתי ספר באזורים שבם מוצבים מצלמות האבטחה. ומפחית את העישון במקומות אסורים בשטחי בית הספר. גם מצלמות אבטחה תופסות על חם תלמיד בשעת מעשה שהוא בניגוד לחוקי בית הספר.

מצלמה קיימת גם באייפון וזה גורם למשכיר המדהים לאבטח את המיקום.

מצלמות אבטחה יכולות לשמש לכל מטרה שהיא, אתם מסבירים לאיזו מטרה אתם רוצים מצלמות אבטחה ומביאים לכם מצלמות אבטחה בהתאם לדרישות שלכם, להציב מצלמה שתוכל לצלם רחוק וברור, להציב מצלמה שמסתובבת, להציב מצלמה נסתרת שמסתובבת ב180 מעלות, ועוד הרבה אפשרויות בהתאם לבקשות שלכם ולמיקומים שאתם רוצים להציב בם את המצלמות שלכם.

מכשיר הטלפון הוא האמצעי העיקרי בכל בית ובית עסק לתקשורת עם העולם החיצוני עשרים וארבע שעות ביממה, כיום, ישנם בעולם בתי עסק רבים אשר להם מספר עובדים גדול מאד והינם פרושים על פני שטח נרחב עד מאד, וממילא מציאות זו יוצרת צורך מיוחד לבנות מערכת טלפונית מסועפת, שכן, בעבר בכל בית עסק ממוצע היה טלפון אחד בלבד אם בכלל – ועם זה היו מסתדרים מצויין, כי פשוט מה שהכירו.
מאוחר יותר עם התפתחות העולם והתקשורת הגלובאלית נוצר צורך חיוני לפתח מערכת מרכזיות מרכזית אשר תותקן בכל בית עסק אשר לו שימוש בקווי טלפון רבים,

תחיתל העמוד  דף ראשי

איך עובדות המרכזיות?
מרכזיה היא בעצם שלוחה מרכזית אשר קולטת את כל שיחות הטילפון הנכנסות למקום שבו היא מותקנת והיא מפנה כל שיחה למקום המיועד לה על פי מספר השלוחה שהוקש,
בכל מערכת כזו ישנם לכל הפלות שניים שלושה קווים אשר מחוברים אליה, אשר זה יכול להיות גם עשרות קווים אשר מחוברים למערכת מרכזית אחד, לכל הטלפונים הנ”ל ישנו בעצם מספר טלפון אחד המשתוף לכולם אשר רק מספר השלוחה הוא זה המפנה את השיחה לתודעה.

הפיתוחים בתחום המרכזיות:

* מערכות מסועפות אלו כיום הינן משודרגות עד מאד ואינן פשוטות כלל ועיקר, כל שלוחה ושלוחה יכולה להיות מחוברת למערכת משיבון אלקטרוני אישי שלה. כמו כן, כל שולחוה יכולה להפנות בלחיצת כפתור אחת להעביר שיחות טלפון משלוחה לשלוחה בקלות רבה ובייעילות {דבר אשר כיודוע מאד נצרך בכל בית עסק שהוא, שכן, קורה הרבה שבן אדם מתקשר ומופנה לשלוחה מסויימת ואחר כך מתברר לו שהוא נזקק לאדם שהוא בכלל משלוחה אחרת וכן הלאה.. במקרים שכאלה מערכת ניתוב שיחות הינה הכרחית עד מאד.
* כל מערכת מרכזיות כיום עובדת בצורה יעילה ומהירה כל כך שגם אם נכנסות מספר שיחות בו זמנית לאותו מספר טלפון – כל המתקשרים מקבלים מענה בו זמנית ללא כל צורך להמתין עד שהקו ייתפנה.
* בעבר מערכות טלפונים מרוכזות לא אפשרו לראות על הצג מיהו המתקשר – כלומר אי אפשר היה לראות כלל את מספר הטלפון על הצג, כיום פונקציית שיחה מזוהה עובדת ואף מאפשרת לראות עד 20 שיחות אחרונות אשר נכנסו לקו הטלפון,
ועוד כהנה וכנה שדרגוים בתחום אשר הולך ומפתח עד מאד.
לא פעם, חברות אשר מספקות מערכת מרכזיות הינן מספקות נוסף לכך מערכות הגנה מלאות לעסק כגון מערכת אזעקה ומצלמות אבטחה משוכללות אשר מותקנות בבית עסק על מנת למנוע מקריי גנבות בבית העסק , וכן די לסייע בפיקוח על הנעה במקום בצורה קלה ונוחה.

מערכות אזעקה מיועדות לשמירה על בטחוננו האישי, ועל גילוי והתרעה בפני חדירת גורמים זרים למרחב הפרטי שלנו.
התקנת אזעקות במרחב המוגן שלנו יוצרת הרתעה של הגורמים המסויימים המבקשים לחדור לשטחנו, והיא מאופיינת בקולות צופרים ובצלילים צורמים, ובהודעה על חדירת האנשים או בנסיונם לחדור אל המבנה. אזעקות מסווימות יכולות להיות קשורות במוקדי אבטחה שונים אשר עימם הן יוצרות קשר אוטומטי, ובכך מבטיחות את הגעת סיירי הבטחון למבנה המאותת קריאת חירום. אזעקות אחרות מסונכרנות עם מספרי הטלפון העדכניים של הדיירים עצמם, ובדרך זו הן מודיעות לבעלי הנכס על חדירת גורמים חשודים לשטחם הפרטי.

התקנת אזעקה חכמות מבטיחה כי המערכת המתקדמת תכלול גם מצבר חלופי ונטען אשר יוכל להעניק מענה גם במקרה של הפסקת חשמל במבנה. האזעקה בנויה ממוח ומגלאים וחיישנים אשר מחוברים לאמצעי התקשורת השונים, ומסוגלים ליצור קשר אוטומטי עם מספרי הטלפון או מוקדי האבטחה המבוקשים, כאשר בד בבד הם מפעילים את הצופרים החיצוניים.

מספר הגלאים הקיימים במערכת האזעקה הינו פרט חשוב למדי מאחר וכל גלאי מגן על איזור אחד בלבד, וייתכן ותידרשו להגן בו- זמנית על מספר איזורים שונים. קיימות מערכות אזעקה אשר חולשות במקביל על מספר רב של איזורים. אנשי המקצוע בתחום המיגון יוכלו לספק לכם מידע רב אודות המערכות המתקדמות אשר אליהן תוכלו להוסיף בעתיד כרטיסים אלקטרונים נוספים, ולמגן איזורים נוספים במבנה.

תחיתל העמוד  דף ראשי

התקנת אזעקות משתנה בין מוצר למוצר, כאשר מערכות רבות יותקנו באיזור נסתר מן העין, ואילו לוח המקשים יותקן בגובה אשר נוח לתפעול, סמוך לכניסה הפנימית אל המבנה.

התקנת אזעקות נהוגה גם כמעט בכל רכב, וגם כאן תפקידה לאתר ולהתריע אודות פריצה או נסיונות פריצה של הנכס הפרטי. את האזעקות יתקינו אנשי המקצוע המומחים אשר יוכלו גם להעניק לכם אחריות על התקנת המערכת, מלבד האחריות על המוצרים עצמם.

מצלמות אבטחה במעגל סגור הפכו לנחלתם של ארגונים, בתי מגורים, בתי עסק, מוסדות חינוך, בתים פרטים לשם הגנה ושמירה על ביטחון אנשים הנמצאים תחת שטח מסוים. במקרים אחרים, משתמשים במצלמות אבטחה לצילום אירועים, השקה על מקרה של גניבות, קטטות או כל אירוע שמצריך הוכחה. בעבר, מצלמות אבטחה היו כלי עבודה של כוחות ביטחון וחוקרים פרטים. כיום, לאור הצורך להגן מפני פעולות טרור, אירועים פליליים, הפכו מצלמות אבטחה לכלי מיגון בקרב אזרחים פרטיים.

בעזרת מצלמות אבטחה ניתן לאתר ולעקוב אחר חשודים באירועים פליליים, ניתן לבצע מעקבים עבור חקירות כלכליות, אישיות. כלומר, מצלמות אבטחה הפכו עם הזמן לכלי עבודה חשוב בקרב אנשים רבים. בעידן שבו תחום האבטחה דינאמי לאור השינויים הטכנולוגיים, הפכו מצלמות אבטחה לזמינות ולחיוניות להשגת מטרות מיגון. בנוסף, עקב זמינותם והשינויים הטכנולוגיים ניתן להצטייד במגוון רחב של גדלים, פוקוס על פי צורך משתנה.

כאשר בוחרים מצלמת אבטחה חשוב להקפיד על גודלה, עד כמה ניתן לראות בבירור את האירוע שבגינו הוצבה מצלמת אבטחה, התקנה מקצועית שתאפשר זווית צילום וראייה מקיפה לשם שמירה על ראיות במידת הצורך וכדומה. את מצלמות האבטחה ניתן לרכוש בחנויות מיגון אשר מציעות מערכות אזעקה שמותקנות לצד מערכות אבטחה.

מכורח המציאות לסיקור אירועים שונים, מצלמות אבטחה הם לא רק אביזר המתאים לסרט קולנוע, אלא הם חלק מהמציאות היום יומית בה אנו חיים ומתנהלים. לא פעם בעזרת מצלמת אבטחה ניתן להסגיר כנופיות אשר מבצעות מעשים פליליים, ניתן לצלם מקרים בהם נעשה נזק לרכוש: לדוגמא: מצלמות אבטחה בחניון, יאפשרו לצלם ולהסגיר פורצים, אנשים שביצעו תאונות פגע וברח וגרמו לנזק וכדומה.

מצלמות אבטחה נועדו לסייע בפני כוחות השמירה של בתים ומוסדות. מאחר ולא ניתן להיות במספר מוקדים במקביל, בעזרת מצלמת אבטחה ניתן לעקוב אחר אירועים בזמן אמת ובמידת הצורך להזעיק כוחות עזרה והצלה נוספים. לא פעם, יכולות מצלמות אבטחה להציל חיים ולשם כך, יותר ויותר אנשים בוחרים להתקין מצלמות אבטחה, כדי לוודא שבמרחב הפעילות שלהם, מתנהלים הדברים כסדרם גם כשהם אינם נוכחים פיזית במקום.

תחיתל העמוד  דף ראשי

אין ספק, כי אחד הדברים החשובים ביותר בכל בית עסק, הוא אבטחתו ברמה הגבוהה ביותר, וזאת באמצעות התקנת מצלמות אבטחה. זאת משום שכאשר מדובר בבית עסק, ולא משנה אם הוא גדול או קטן, הוא חשוף מאוד למעשי גניבה כאלה ואחרים, לדוגמה: אם מדובר בחנות, הרי שכל לקוח שנכנס יכול, באופן תיאורטי כמובן, להיות גנב פוטנציאלי, בין אם של אחד או יותר מהמוצרים המוצגים לראווה בחנות ובין אם של כסף המצוי בקופה; כאשר מדובר בעסק שהוא מקום עבודה (והרי זהו עסק לכל דבר), הרי שהוא חשוף גם לגניבה של מוצרים וציוד מגוון, החל מציוד משרדי וכלה במערכות מחשב, וגם לגניבה רעיונית (ריגול תעשייתי) שיכולה להתרחש הן באמצעות גניבת מסמכים סודיים והן באמצעות קבלת אינפורמציה חשאית מעובדים במקום.

הדרך היעילה והבטוחה ביותר למנוע גניבות שכאלה, או לכל הפחות להבטיח את תפיסתם של הגנבים במידה שגניבות כאלה מתבצעות בכל זאת, היא התקנת מצלמות אבטחה בבית העסק.

מצלמות אבטחה – הרתעה מושלמת

התקנת מצלמות אבטחה גלויות בבתי עסק קטנים וגדולים כאחד, יכולה להוות כלי הרתעה מצוין מפני ביצוע גניבות. זאת משום שכאשר כל מי שמגיע למקום מודע לעובדה שמותקנות בו מצלמות אבטחה, הוא מודע לאפשרות שיכול מאוד להיות שהמצלמות תקלוטנה אותו במהלך ביצוע הגניבה, ולכן יש סיכוי סביר שיימנע מביצוע המעשה. נכון שישנם אנשים היודעים לנטרל מצלמות אבטחה, אולם הסיכוי שזה יקרה במהלך יום עבודה הוא נמוך מאוד. בלילה בדרך כלל פועלות בבתי עסק גם מערכות אזעקה, והפורץ הפוטנציאלי יעדיף שלא לקחת סיכון גדול שכזה.

מצלמות אבטחה סמויות – איתור מיידי

במקומות עבודה ובבתי עסק אשר התרחשו בהם גניבות בעבר, ובעלי המקום מעוניינים לתפוס את הגנבים, ניתן לבצע התקנה של מצלמות אבטחה סמויות, ואפשר לדאוג שיהיו מצלמות במעגל סגור  אשר איש לא יוכל לדעת על קיומן. בדרך זו מצלמות האבטחה יצלמו את המתרחש במקום במשך 24 שעות ביממה, ויאפשרו לבעלי העסק לאתר את הגנב בדרך מהירה ומדויקת.

מצלמות אבטחה – הגנה מקיפה

על מנת להבטיח הגנה מקיפה לבית העסק, מומלץ להתקין בו, כמובן, גם מערכת אזעקה איכותית, ולחבר אליה את אותן מצלמות אבטחה שהותקנו בו. כך, במידה שמצלמות האבטחה יזהו דמות חשודה, הן תישלחנה מייד אות למערכת האזעקה אשר תתחיל לפעול, גם אם עוד לא הספיקה לאתר את התנועה החשודה בעצמה. בדרך זו ניתן יהיה להזעיק למקום את כוחות הביטחון במהירות המרבית וכך, ברוב המקרים, למנוע נזק לבית העסק ולתפוס את הפורץ.

לסיכום – מומלץ לכל בית עסק, קטן כגדול, לבצע התקנה של מצלמות אבטחה מתקדמות, המיוצרות על ידי החברות המובילות בשוק. כך הן העובדים, הן הלקוחות והן בעל העסק עצמו, יוכלו להיות בטוחים ברמה הגבוהה ביותר מפני גניבות, פריצות ומעשי השחתה. בהצלחה!

 

מצלמות אבטחה – כשמן כן הן, מהוות אמצעי אבטחה, אחד מאחדים או רבים, המסייעים להגן על מתחמים ועל אנשים המצויים בתוכם. יש סוגים שונים של מצלמות אבטחה  , גלויות וסמויות, המאפשרות לאתר תנועות חשודות, אנשים בלתי רצויים ובעיקר – לאפשר למי שמפקח על מתחם מאובטח להיווכח בזמן אמת מה קורה.

אבטחה מצולמת:

כאשר מחפשים אמצעי הגנה – מצלמות אבטחה הן אופציה מצוינת. לא בכדי נאמר 'טוב מראה עיניים', מאחר שראיה “מצולמת” – במירכאות ובלעדיהן – עשויה להוות הוכחה ממשית, מוחשית, התומכת בגרסה כל שהיא או, לחלופין, מפריכה אותה.

אבל לפעמים, כידוע, הברכה שורה דווקא בדבר הסמוי מן העין, ולענייננו – מצלמות נסתרות. בעוד מערכת אזעקה משמיעה קול, מצלמות אבטחה, קל חומר מצלמות אלחוטיות מהוות אמצעי אבטחה מצוין.

על חשיבותן של מצלמות האבטחה עשוי להעיד דווקא וביתר שאת המאמץ של פורצים לנטרל את הצלמות, כדי להשמיד כל ראיה או עדות מפלילה. בשל האיום הממשי על מצלמות האבטחה הגלויות יש לא מעט בעלי עסקים אשר מבליעים ומסתירים במקום רגיש בעסק שלהם מצלמת אבטחה סמויה.

האם חושדים בכשרים?

מצלמות אבטחה הסמויות משמשות, בין השאר, כאמצעי של בעלי עסקים או מנהלי מתחמים שונים לשלוט על עובדיהם. כאשר מתעורר חשש או חשד שמי מהעובדים נוהג שלא כשורה ויש צורך לאתרו(ה) – מתקינים מצלמות אבטחה כדי לאשש או להפריך את החשד. מצלמות אבטחה לעסק הן אמצעי הגנה מיטבי עליו.

המצלמה כאמצעי הרתעה:

חלק מתפקידה של המצלמה כאמצעי אבטחה הוא לשמש גם כאמצעי הרתעה: דווקא חשיפת המצלמה והיותה גלויה יוצרת אפקט של הרתעה ובכך מגבירה את האבטחה ואת הביטחון במתחם שבו היא מותקנת. יש שיקולים לכאן ולכאן בהתקנת מצלמות אבטחה. כאשר רוצים לעבות את חגורת האבטחה ניתן להתקין מצלמות אבטחה גלויה וסמויה גם יחד.

אין עוררין על כוחה של מצלמה. מצלמות בשידור חי מעניקות תחושה של הגנה כאן ועכשיו. גם כאשר נמצאים בשגרה – מצלמת אבטחה המשולבת בתוך מערכות אינטרקום מהווה אבטחה על היושבים בביתם ומאפשר להם לסנן ולמיין את מי שמבקשים להיכנס לביתם.

בבואך לרכוש מערכת אבטחה, בין אם לביתך לבית העסק או לכל צורך אחר, עליך לבצע בחינה מקיפה, בדומה לרכישת מוצרים אחרים ואף יותר היות וחשיבות מערכת אבטחה יכלה להיות קריטית, בין אם בשמירה על חפצי ערך, מעקב, או הצלת חיים.
כבעליו של בית, עסק מעקב ובקרה בזמן אמת וכן בדיעבד (הקלטה), איכות ואמינות המידע אותו תקבל ממערכת האבטחה הינה קריטית גם כן.
ישנן מערכות אבטחה ברמות שונות, חלקן נועד להרתיע בלבד, ותוצרן הינו בד”כ מידע באיכות נמוכה אשר יקשה על זיהוי ו”תרגום” המידע בצורה יעילה, במידה ויעלה הצורך.
בשוק, מערכות מסוגים שונים. במאמר זה, נתמקד במצלמות אבטחה, חלק חשוב ועיקרי במערכת האבטחה. גם כאן כמובן, מגוון רב של מצלמות אבטחה, ברמות שונות ולמטרות ויעודים מגוונים.
בטרם בוחרים מצלמה/ות יש הבין היטב מהי מטרת השימוש, ובהתאם לבחון מהן הדרישות הטכניות היות ולא תרצו במצלמה איכותית ויקרה לצורך צילום בסיסי למטרות הרתעה או לחילופין, לרכוש מצלמה זולה ופשוטה לצורך צילומי מעקב הדורשים תמונה ברורה ואיכותית.
מעבר למאמר זה ולטיפים, אנו בדימניק מערכות ממליצים על התייעצות עם בעל מקצוע, אשר יוכל לכוון אתכם לכיוון הנכון. מאמר זה יסייע לכם מול בעל המקצוע.

להלן מספר שאלות מנחות על מנת לעזור לכם להתכונן:

מטרת השימוש
האם מדובר בשימוש ביתי או בבית עסק? הרתעה או מעקב איכותי? צילום בתאורת יום או/וגם בתנאי חוסר תאורה (IR ? Infra Red)?

מוקדי שימוש (כמה מוקדי/זוויות צילום)
כמות מוקדי שימוש או זויות, ישפיע על כמות המצלמות הנדרשת, תשתית ההתקנה, וכן סוג המערכת שתתמוך בכל המוקדים.

סוג ההקלטה
כתלות במטרת השימוש, ישנה אפשרות להקליט תמונה (וידאו) וכן, אפשרות להקלטה של תמונה (וידאו) וכן צליל (אודיו) בנוסף על התמונה.

צילום רחב זוית או צילום ממוקד
אופי הצילום ומיקום המצלמה/ות יכתיבו גם גם את אופי המצלמה. צילום איזור נרחב, מצריך עדשה רחבת שדה מתאימה, בעוד צילום ממוקד יכתיב יכולות זום (תקריב) חזקות יותר. לעיתים, ידרש שילוב של רוחב שדה ויכולות זום. בכל מקרה, גם כאן, מומלץ להתייעץ עם המומחים של דימניק מערכות בטרם תבצע רכישה.

תחיתל העמוד  דף ראשי

מצלמות הרתעה או מעקב סמוי

מצלמות נראות הינן מקור להרתעה. אדם שעד לקיומן, יזה במעשיו וייתכן וגם יבטל את תוכניותיו במידה והן שליליות. עם זאת, לא תמיד, ברצוננו לחשוף את המעקב וכמובן, “המקצוענים” יודעים “לטפל” במצלמות נראות.
בשוק קיים מגוון רחב של מצלמות נראות ומגוון אף גדול יותר של מצלמות סמויות/נסתרות. במיקרים מסויימים נדרש פתרון המשלב את שתיהן.

תשתית התקנה
במגוון המצלמות הקיים כיום, ניתן למצוא מצלמות בתשתית קווית, מצלמות בתשתית אלחוטית (כולל בתקשורת סלולארית).
מצלמות אלו נבדלות בתשתית הנדרשת להצבתן (חשמל/סוללות, כבלים/אנטנות וכד'). לכל סוג יתרונות וחסרונות (במקרים מסוימים ניתן להציב רק מצלמות מסוג אחד בשל מגבלות פיזיות (מכשולים, מרחק, הפרעות חשמליות וכו').
חלק בלתי נפרד מתשתית ההתקנה הינו מיקום המצלמה/ות. התאמה למזג אויר מגוון (גם חורף וגם קיץ), תאורה, וכן הישג ידם של פורעים (כגון מיגון/ התקנה גבוהה ועוד).
מומלץ ביותר להתייעץ עם המומחים מערכות לפני רכישה, על מנת לבנות את הפתרון המיטבי עבורכם!

מערכת שליטה
בסופו של יום, נדרשת שליטה על מערכת האבטחה ובראשן המצלמה/ות.
מגוון מערכות השליטה, רחב כמעט כמגוון המצלמות…
ממערכות צפייה פאסיביות בשחור/לבן ועד מערכות שליטה אקטיביות מתריעות, עם שליטה מקרוב, מרחוק (גם דרך הטלפון הסלולארי), הקלטה ושיחזור ועוד!
האפשרויות הרבות מצריכות תכנון נכון ומיטבי.

 מילון מונחים אשר יכול לסייע לך בבחירת מצלמת אבטחה:

ציוד מערכות האבטחה מכיל הגדרות ומונחים שונים. צירפנו מילון מונחים תמציתי בכדי להקל את הבנת המושגים.

CCD:
מצלמות המבוססות על סנסור מסוג
CCD
(
Charge Coupled Device) ?

התקן זה הינו מערך דו-ממדי של תאים הרגישים לאור, כאשר תמונה מוקרנת על מערך התאים, כל תא שנחשף לאור בעוצמה שונה נטען במטען חשמלי שונה שמומר למידע דיגיטאלי (מספר). כיוון שהתקן CCD תומך בשחור-לבן (גווני אפור) בלבד על התאים יש פילטר הנקרא “באייר” כך ש-1/3 מהפילטר מעביר צבע אדום, 1/3 מעביר צבע ירוק ו-1/3 נוסף מעביר צבע כחול שאלו הם צבעי היסוד. כל פיקסל מקבל את שלושת הצבעים כך שעין האדם אינה מסוגלת כלל להבחין בזאת.

CMOS:
מצלמות המבוססות על סנסור מסוג
CMOS
((
Complementary Metal Oxide Semiconductor

חיישן זה הינו פחות איכותי משום שבחיישן CMOSהצ'יפ והחיישן הם יחידה אחת, דבר המקטין עלויות וניצול מקום וחוסך גם בחשמל לעומת חיישן ה- CCD אשר דורש יותר מקום והחיישן הינו יחידה נפרדת.

חיישן CMOS גם דורש עוצמת הארה החדר גבוהה יותר מאשר מצלמת CCD

לוקס(LUX) –

כל מצלמת אבטחה בנויה לעבוד ברגישות אור מסוימת.
רגישות האור במצלמות האבטחה נמדדות ביחידות הנקראות LUX ,
היחידה הזו מבטאת מידת רגישות לאור.
חשוב לדעת, מצלמות ברמת אור של “לוקס 0” מסוגלות לצלם בחושך מוחלט.
מצלמות אלו בדרך כלל יקרות יותר ורכישתן מומלצת בעיקר למי שמרבה לצלם בחושך.

מספר פריימים בשנייה ? (FPS)
(
Frames Per Second)

איכות הצפייה/הקלטה של מצלמה והכרטיסים המקליטים, נמדדים בין היתר לפי מספר פריימים(תמונות) בשנייה, כל סרטון בנוי ממספר תמונות שמופיעות בשניה בודדת, ככל שמספר התמונות גדול יותר כך גם איכות הסרטון עולה ונמנעת קטיעה של תנועה.
עין אנושית סורקת 25 תמונות בשניה.
לכן כאשר בוחרים כרטיס הקלטה/צפייה למחשב ומעוניינים בהקלטה איכותית מומלץ לחשב את מספר המצלמות כפול 25 פריימים.

רזולוציה(resolution) –


הרזולוציה של המסך מחושבת ע”י צמד מספרים,
המספרים הללו מתארים כמה פיקסלים יש בשורה לרוחב המסך כפול מספר השורות. במצלמות הרזולוציה נמדדת ע”פ קווי רוחב (רזולוציה ויזואלית) ככל שיש יותר קווי רוחב כך יש צפיפות גדולה יותר, מה שנותן איכות גבוהה יותר.
ישנה נוסחה לחישוב קווי הרוחב אך לא נרחיב עליה בכדי לא לסבך את העניין.

תחיתל העמוד  דף ראשי

שיטות שידור –

קיימות שתי שיטות שידור הנהוגות כיום:
הנהוגה ברחבי ארצות הברית NTSC (National Television System Committee)
שיטה הנהוגה באירופה וכן גם בישראל .PAL
NTSC שיטת השידור PAL איכותית יותר משום שמאפשרת רזולוציה גבוהה יותר (יותר קווי רוחב)
לדוגמא : אם במצלמה קיימים 625 קווי רוחב בצפייה בPAL
נזכה לצפות רק ב 525 קווי רוחב בשיטת NTSC.

שוק מערכת אזעקה האלחוטיות בישראל נשלט ברובו על ידי חברת ויסוניק. ויסוניק הינה חברה ישראלית המייצרת את המערכות שלה בישראל. בעבר הרחוק, החברה הייתה יצרנית של מערכות קוויות מהמצוינות שהיו בשוק ועדיין ניתן למצוא אותן, אך נדיר. בעשור האחרון, ויסוניק עברה לייצור ושיווק מערכות אזעקה אלחוטיות מדגמי Power Max.

אינפרא-אדום (IR) –

טכנולוגיה המאפשרת להאיר את פני המצלמה, כך שגם בתנאי חושך מוחלט ניתן יהיה לצפות, עוצמת האור נמדדת ע”פ כמות הלדים (נורות האינפרא) הקיימות במצלמה. כמות גדולה יותר תאפשר הארה למרחק גדול יותר.

צמצם אוטמט(Auto IRIS)-


קיימות עדשות אשר בהן הצמצם מסוגל להבחין בעוצמת התאורה, כך שאם התאורה חזקה מדי
הצמצם מונע את סנוור המצלמה. לצורך המחשה, אם ניקח מצלמה ונצלם דמות מול השמש אנו נגלה כי הדמות
יצאה חשוכה ובכדי למנוע זאת קיימות העדשות הללו שאף גורם לא יאיר ממקור אור ויגרום לסנוור המצלמה.

PTZ
(
Pan, Tilt & Zoom)


מצלמות אבטחה, הכוללות בתוכן או מתחברות למנועים המאפשרים סיבוב המצלמה לרוחבה,
הטיית המצלמה מעלה ומטה ואפשרות תקריב zoom)
מצלמות אלו ניתנות לשליטה לרוב על ידי שלט קווי/אלחוטי או ע”י המערכת המותקנת במחשב
כל יצרן תומך במספר מצלמות לכן חשוב לבדוק כאשר רוכשים מצלמה זו לוודות כי היצרן תומך במצלמה.

זום אופטי (Optical Zoom) –

במצלמות תקריב – זום קיימת מערכת עדשות
סוג זום זה דורש משחק של קירוב וריחוק העדשות – מה שיוצר תקריב לאובייקט נבחר מבלי שאיכות התמונה
תיפגע. פעולת הקירוב/ריחוק העדשה אחת מהשנייה דורשת נפח גדול יותר מה שמונע את מזעור המצלמות הללו
ביחס למצלמות אחרות וגורמת להן להיות יותר יקרות.

זום דיגיטלי- digital Zoom)

הגדלת התמונה בצורה ממוחשבת
שיטה זו מבצעת למעשה הגדלה של חלק מהתצלום על אותו שטח/גודל של התמונה הגדולה, בשיטה זו איכות
הצילום נפגמת מכיוון שאנו מגדילים את האובייקט ובכך מתקרבים יותר “.לפיקסלים המרכיבים אותו, זה למעשה
לא באמת זום אלא “טריק דיגיטאלי

פיקסל-(Pixel)

מסכים בנויים ממאות אלפי ריבועים קטנים הנקראים פיקסלים.
כל פיקסל כזה מייצג נקודה בודדת במסך (אם תסתכלו קרוב על המסך תוכלו לראות את הריבועים הללו)
לצורך הצגת התמונה כל ריבוע מקבל ערך התואם את עוצמת האור שנקלטה בדיודה אותה הוא מייצג וכך
“נצבע” הפיקסל בהתאם.

כתוצאה מהתקדמות הטכנולוגיה ניתן למצוא היום יותר ויותר מערכות אזעקה המשמשות למיגון הבית והעסק. בשנים האחרונות אנו מבחינים בציודים ומערכות מיגון מסוגים שונים בבתים ובעסקים כמובן בהתאם לאופי המקום והצרכים הנדרשים.

ניתן למצוא גלאים, מצלמות אבטחה ואף מצלמות נסתרות במקומות כמו מפעלים תעשייתיים, חנויות, כספומטים, בתים פרטיים, במכולת השכונתית ואף בקרנות רחוב.

לא פעם במהלך היום בתוך מרוץ החיים אנו מוצאים עצמנו מצולמים: בתור לבנק, בתור לדואר, לעיתים אף ללא ידיעתנו במצלמות אבטחה ומצלמות נסתרות, שהפכו לחלק מחיינו.

עסקים שחוו מעשי ונדליזם ואף אנשים הגרים בבתים משותפים שחוו נזקים לרכוש עקב סכסוכי שכנים השכילו להבין שלולא מצלמות נסתרות יהיה קשה יותר לזכות בתביעות בביתי משפט ובתביעות לחברת הביטוח.

תחיתל העמוד  דף ראשי

מעבר לערך הנוסף של תיעוד מקרי ונדליזם לצורך שימוש בתביעות, מצלמות האבטחה והמצלמות הנסתרות מהוות גורם מרתיע, כאשר אדם המתכוון ליצור נזק, לפגוע או להטריד, מזהה כי מותקנת במקום מצלמת אבטחה הוא יחשוב פעמיים האם לגרום נזק גם כאשר מצלמת האבטחה אינה רואה.

מצלמות אבטחה ומצלמות נסתרות אלחוטיות הן בדיוק אותו הדבר כמו מצלמות אבטחה ומצלמות נסתרות רגילות ההבדל היחיד, והוא גם שיוצר את היתרון, הוא שהחיבור שלהן לא דורש כבלים וחיווט ולכן מאפשר להחביא אותן ביתר קלות.

יתרון נוסף למצלמה הנסתרת האלחוטית היא בכך שללא חיווט היא ניידת, ניתן לעביר אותה מחדר לחדר, היום בחדר השינה, מחר במסדרון ומחרתיים בסלון.

הורים המשאירים את ילדיהם לטיפול הבייביסיטר או המטפלת וגם ילדים המשאירים את הוריהם עם אחות סיעודית או מטפלת משאירים בבית מצלמה נסתרת כדי לדעת מה מתרחש כאשר אינם נוכחים.

יותר ויותר בעלי עסקים מתקינים מצלמות נסתרות  בבתי העסק על מנת להיות בשליטה גם כאשר אינם נמצאים פיסית במקום. הרבה פעמים מעדכנים המעסיקים את עובדיהם על קיום המצלמה הנסתרת ואף על מיקומה כדי למנוע, תסכול, חוסר שביעות רצון העובדים וזכויות לפרטיות.

לסיכום, אם כבר בחרתם להתקין מצלמה נסתרת בבית או בעסק הבחירה הטבעית היא ללכת על מצלמה נסתרת אלחוטית המספקת אפשרות הסתרה מיטבית.

מערכת מצלמות האבטחה מורכבת ממצלמות על סוגיהן השונים המתחברות לוידיאו דיגיטלי המקליט ומתעד כל אשר נצפה ע”י המצלמות.

ניתן לצפות בתמונת המצלמות ובהקלטות הן מקומית והן מרחוק, דרך רשת האינטרנט.

המצלמה מדמה ככל שניתן את אופן פעולת העין האנושית. האור המגיע לעין עובר דרך האישון אשר תפקידו לווסת את כמות האור הנכנסת לעין. כמו כן, עדשת העין ממקדת את קרני האור לקבלת תמונה הפוכה על גבי רשתית העין, אשר ממירה את גלי האור לאותות חשמליים אשר מועברים למוח.

בנוסף, במצלמה יש צמצם (אישון העין), המווסת את כניסת האור למצלמה. בעדשת מצלמה נקראת יכולת זו של העדשה AUTO IRIS(צמצם אוטומטי AI).

עדשת המצלמה ממקדת את קרני האור המוחזרות מהאובייקט המצולם (עדשת העין ). מכאן חשובה איכותה של העדשה. תמונת האור המתקבלת מהאובייקט המצולם ממוקדת על גבי חיישן CCD אשר ממיר אותם לאותות חשמליים (רשתית העין).

בעדשות מצלמה חשובים 2 אלמנטים עיקריים: צמצם העדשה ואורך מוקד העדשה:

הצמצם- כפי שכבר הוזכר, תפקידה של העדשה לשמש כמוביל להעברת קרני האור מהאובייקט המצולם אל חיישן ה CCD, העדשה אינה משפיעה כלל על עוצמת האור הנכנסת. הצמצם תפקידו לווסת את חדירת האור מהעדשה לכיוון חיישן הCCD .

קיימים 2 סוגי צמצמים: צמצם ידני (MI) וצמצם אוטומטי (AI).

צמצם ידני(MI)- ויסות האור מהעדשה לכיוון חיישן הCCD מווסת באופן ידני. חסרונו הגדול של הצמצם הידני הינו בכך שכיוון הצמצם ביום (בכמות אור מסוימת) לא יתאים לתנאי ראות בלילה. עדשה עם צמצם ידני תתאים לאזורים בהם תנאי התאורה קבועים.

צמצם אוטומטי(AI)- עדשה בעלת רגישות לכמות האור הנכנסת. פתיחת/סגירת הצמצם מתבצעת אוטומטית בהתאם לכמות האור הנקלטת. תמיד כדאי להשתמש בעדשה בעלת צמצם אוטומטי, אך במידה וקיימים תנאי תאורה קבועים, ניתן לחסוך עלויות ולהשתמש בעדשה בעלת צמצם ידני.

אורך מוקד העדשה- גודל העדשה נמדד במ”מ. ככל שגודל העדשה יהיה גדול יותר, נוכל להבחין בעצמים רחוקים יותר, אך מצד שני זווית התמונה שנקבל תהיה קטנה יותר. ולהיפך – גודל עדשה קטן יותר, יאפשר להבחין בעצמים רחוקים פחות אך זווית התמונה תהיה רחבה / גדולה יותר.

אובייקט רחוק – אורך מוקד גדול / זווית תמונה צרה אובייקט קרוב – אורך מוקד קטן / זווית תמונה רחבה.

חישוב גודל עדשה- חיישני ה CCD הנפוצים כיום הינם 1/3 ו 1/4. קיימת חשיבות רבה להתאמת העדשה לסוג התמונה הנדרש, לכן אתייחס בדוגמאות לחיישנים אלו.

הנוסחה לחישוב:F=CXD/H .

ערכים קבועים:

גודל חיישן 1/3-חישוב לפי רוחב (W)- C=4.8,חישוב לפי גובה C=3.6

גודל חיישן 1/4 –חישוב לפי רוחב(W)- C=3.4,חישוב לפי גובה C=2.4

F= אורך המוקד/העדשה

C= הערך על פי בחירת זווית הפתיחה

D=המרחק מהאובייקט

H= גובה האובייקט

W=רוחב האובייקט

דוגמא:

המרחק מהאובייקט הוא 10 מטר.גובה או רוחב האובייקט הינו 2 מטר. בהנחה שבחרנו בגובה האובייקט ובעדשה 1/3, החישוב הוא כזה:

D = 10 מטר, H = 2 מטר, 3.6X 10=36. 36/2=18. ז”א שבכדי לקבל איכות טובה יש להשתמש בעדשה של 18 מ”מ.

גודל עדשה: עדשה בגודל קטן,למשל 2 מ”מ, תספק זווית ראיה רחבה יותר ועדשה גדולה יותר,למשל 6 מ”מ,תספק זווית ראיה צרה וממוקדת יותר.

כל מצלמה בנויה לתפקד ברגישות אור מסוימת. רגישות האור במצלמות אבטחה נמדדת ביחידה הנקראת לוקס (LUX). רגישות זו נמדדת ביחס לאור נר למטר אחד. לדוגמא: מצלמה עם 1 לוקס דורשת כמות של אור נר במרחק של 1 מטר לצילום. רזולוציה: איכות הרזולוציה במצלמות אבטחה נמדדת על פי קווי רוחב הנקראים קו (420 קו,480 קו ועוד). ככל שכמות קווי הרוחב רבה יותר (צפופה יותר) האיכות גבוהה יותר.

אינפרא אדום (IR) – קרינה אינפרא אדום, בשמה המקוצר א.א, היא קרינה אלקטרומגנטית שאורך הגל שלה ארוך יותר משל גל אור הנראה לעין, מצלמה יכולה לזהות אותם – בניגוד לעין האנושית.

כל גוף חי פולט קרינה של אינפרא אדום.

אור אינפרא אדום מתחלק לשלוש קבוצות אור:

אינפרא אדום קרוב – טווח של 700-1300 ננו מטר.

אינפרא אדום בינוני – טווח של 1300-3000 ננו מטר.

אינפרא אדום טרמי – טווח של 3000-30,000 ננו מטר.

אינפרא אדום טרמי מופק ע”י עצמים חמים ומקורות חום בעוד שאינפרא אדום קרוב ובינוני מוחזרים מעצמים ממש כמו אור נראה המופק ע”י השמש. כשזה נוגע לצילום נתייחס לאינפרא אדום קרוב. עוצמת האור אינפרא אדום קרוב המופק מהמצלמה נמדדת על פי כמות הלדים (נורות אינפרא) ועוצמתם.

תחיתל העמוד  דף ראשי

לא תמיד כמות לדים רבה יותר מעידה על עוצמת אור אינפרא יותר חזקה.חשיבות רבה מאד לאיכות הלדים.

אובייקט בהיר מחזיר טוב יותר מאובייקט כהה. עצמים אשר עומדים בין האובייקט המצולם למצלמה יכולים להפריע, מאחר והם מחזירים ראשונים את תאורת האינפרא.

מערכת בית חכם/חשמל חכם בבסיסן הינן מערכות בקרה ואוטומציה על מערכות החשמל.

מקורן של מערכות הבקרה הינו מתחום התעשיה וידועות יותר בשם “מערכות בקרת מבנה”.

מערכות “בקרת המבנה” בתעשיה מבקרות ושולטות על מערכות החשמל התעשייתיות-מאור,מנועים חשמליים,קווי ייצור ועוד.

ברבות השנים נוספו למערכות בקרה אלו מערכות אלקטרוניות שונות אשר קשורות במישרין ו/או בעקיפין לתחום הפיקוח והבקרה על המבנים- מערכות מיזוג אויר,בקרת מעליות,מערכות אבטחה ,מערכות התראה,בקרת כניסה,מערכות תקשורת ועוד.

כמו כל טכנולוגיה , יישומים ומערכות אלקטרוניות אשר החלו את דרכם בתעשיה,גם פונקציות אלו החלו לזלוג לתחום הבניה הפרטית.בתחילה הותקנו מערכות אלו בבתים גדולים אשר התקציב לא היווה חסם,גודל לוחות החשמל והתשתיות היה רב והאפיונים היו בסגנון מערכות התעשייתיות.

מערכות אלו הוסיפו ערך מוסף של יוקרה,פינוק,נוחות וחדשנות לבתים אלו.

מערכות אלו הותאמו לצרכים של תחום הבניה הפרטית ואיפשרו שליטה על מערכות נוספות -תריסים חשמליים,מיזוג,חימום,דוודים,תאורה ביתית ותאורת גינה ומערכות נוספות המחוברות לרשת החשמל הביתית.

מערכות אלו מכונות בשם המוכר לכולנו כיום כמערכות “בית חכם”,.”חשמל חכם”,”אוטומציה ביתית”.

מהי בעצם מערכת בית חכם?

מערכת בית חכם הינה מערכת ניהול אשר באמצעות מערכת בקרה ראשית ובקרים משניים המוגדרים מראש,מאפשרת שליטה ובקרה על המערכות המוגדרות וזאת באמצעות פקודה אחת.

פקודה זו נקראת “תרחיש”-רצף של פעולות/הפעלת מערכות חשמליות בלחיצה אחת.

הסביבה העוטפת אותנו,בין אם זו הסביבה הביתית ובין אם זו הסביבה החיצונית מרובה במכשירי חשמל מתוחכמים ובטכנולוגיה מתקדמת.

במקום שנהיה “כפופים” ותלויים להוראות תפעול טכנולוגיה מתקדמת ומורכבת זו,אשר ברוב המקרים מהווה מעין “בלם טכנולוגי”,מערכת בית חכם עוזרת לנו בתפעול ושליטה על מערכות אלו,

כל זאת דרך מרכז שליטה ראשי המוגדר מראש בהתאם לרצונותיו ולאורח חיינו וכל זאת בפשטות וביעילות.

מערכת בית חכם מספקת לנו יתרונות רבים בחיי היומיום:חסכון בצריכת החשמל,שיפור הבטיחות ,בטחון מוגבר הן לרכוש והן לבני הבית,נוחות קבועה בחיים השוטפים,שליטה מבוקרת ומפוקחת רבה יותר על צורכי הבית ובני הבית ,שקט נפשי והורדת דאגות יומיומיות,שליטה וניהול גם מרחוק,העלאת ערכו של הבית,אסטתיקה,פינוק והרגשת ערך מוסף של יוקרה.

קהלי יעד רבים ימצאו שמערכת בית חכם אשר תוכננה עבורם פותרת ומאפשרת נוחות וגמישות שלא הכירו לפני כן.

שומרי מסורת ייהנו בשבתות ובמועדי ישראל הרבה יותר ממערכות החשמל הביתיות-תריסים ,מאור,פלטת שבת,מדיח כלים,תנור אפייה,מערכת האזעקה ועוד בצורה שלא הכירו עד כה.

בעלי מוגבלויות , יוכלו להיעזר בטכנולוגיה זו לעזר ותפעול שוטף.

הורים אשר עובדים שעות מרובות מחוץ לביתם יוכלו לנהל “ולהרגיש” כאילו הם בתוך ביתם.

פיתוחים טכנולוגיים הוזילו את עלויות המערכות וכיום,כמעט כל משפחה אשר בונה/משפצת את ביתה ובכלל,יכולה להתקין מערכת בית חכם בביתה.

עלות מערכת בית חכם בסיסית מתחילה מעלות של משכורת ממוצעת ומטפס כלפי מעלה וזאת בהתאם לאפיון הסופי ולכמות המערכות החשמליות אשר יחוברו ויוגדרו.

עיצובים חדשניים ויחודיים של פנלים חכמים ואביזרי קצה אשר מתחברים למערכת הבית החכם מחליפים כיום את הכמות המרובה של מתגי החשמל אשר מותקנים בד”כ במקומות מרכזיים בבית,כמו כניסות ומעברים מרכזיים,

מערכת תשתית החשמל הביתית עבור מערכת בית חכם מצריכה תכנון נכון ושונה ממערכת החשמל הרגילה.הפרש העלות בין שתי מערכות תשתיות החשמל הינו זניח.

לוחות החשמל הייעודיים עבור מערכת הבית החכם כיום,אינן מצריכות מקום רב ועלותם יחסית נמוכה בהשוואה למערכות קודמות.

דוגמאות רבות ידועות ומוכרות לכולנו,עד כמה שהטכנולוגיה והקידמה והשימוש בה אין ממנה חזרה .מרגע שהיכרנו אותה,הסכמנו לקבל את יכולותיה של הטכנולוגיה והתחברנו אליה אין אנו יכולים לוותר עליה ונהיה “משועבדים” לנוחות וליתרונות הנילווים לה.

תחיתל העמוד  דף ראשי

אם פעם הסתדרנו עם טלפון ציבורי ואסימונים ,אנו לא יכולים לוותר ולהיפרד מהטלפון הסלולרי שנמצא כמעט בכל מקום ואצל כל אחד.

אם פעם הספיק לנו לצפות בערוץ אחד בטלויזיה,אנו לא יכולים כיום בלי חברות הלווין והכבלים והמבחר הרב של תוכניות הטלויזיה.

אם פעם מכתב שמר על קשר בין אנשים,אנו לא יכולים היום בלי אינטרנט ומיילים.

מערכות בית חכם ילוו אותנו בשנים הבאות ויהפכו להיות מערכת חובה כמעט בכל בית

משפחה אשר בביתה מותקנת מערכת בית חכם והתרגלה לאורח החיים שמערכת בית חכם מאפשרת תשאל את עצמה את השאלה הברורה והנפוצה מאד- איך יכולנו להסתדר עד כה?

לפני שנת 1977 תחום מערכות האזעקה ושירותי המוקד המבצעי היה פרוץ, כל חברה יכלה לשווק מערכות אזעקה וציוד מיגון, רוב המתקינים לא היו מומחים בתחום וכתוצאה מכך נגרמו אינספור אזעקות שווא.

בשנת 1977 הוציאה משטרת ישראל תקנות למערכות אזעקה, רכבים, איכויות ועוד על מנת לצמצם את אזעקות השווא ולצורך ניצול מקסימאלי של מערכות האזעקה וקבלת הגנה מיטבית.

חברות פרטיות החלו למגן עסקים במערכות מיגון, מערכות אבטחה, מצלמות אבטחה וכדומה העומדות בתקנים המחמירים.

חברות אלו חיברו את לקוחותיהם למוקד מבצעי שפועל 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע, כולל חגים ומועדים ובכך נתנו מענה אמין, יעיל ומקצועי לבעלי העסקים.

עד לפני כמה שנים לא היו חברות הנותנות שירותי מוקד מבצעי והמשטרה הייתה זו שנתנה מענה בזמן אזעקות. מתוך עומסים של משטרת ישראל וחוסר מענה משביע רצון קמו חברות שנתנו מענה במקרים של אזעקה לעסקים ולבתים פרטיים.

הוקמו מוקדים שירות שהיום פועלים 24 שעות ביממה ומתוגברים ע”י סיירים שכל תפקידם הוא למנוע פריצות ולמזער נזקים.

בהמשך כמובן יצאו תקנים גם למוקדי השירות המבצעי כשמטרתם לשפר את איכות השירות הניתן לקוחות תוך שדרוג הטכנולוגיה ואיכות השירות.

כיצד עובד שירות מוקד מבצעי ?

על מנת לקבל שירותי מוקד וסיור יש להיות מחובר תחילה למערכת האזעקה. בכל מערכת  אזעקה קיימת האפשרות לעדכן טלפונים אליהם מערכת האזעקה מתקשרת בעת אזעקה. ניתן אם כן להגדיר את המוקד המבצעי כאחד הטלפונים ובמקרה של אזעקה יתקבל אות למוקד המבצעי.

במוקד המבצעי יושבות מוקדניות שתפקידן הוא לפקח על תוכנת המחשב של המוקד. ברגע שמתקבלת אזעקה מאחד המנויים, מופיעה התראה על גבי המסך והמוקדנית אמורה להגיב להתראה.

המוקדנית מקבלת את התראה וראשית יוצרת קשר עם המנוי לוודא כי מדובר באזעקת אמת ולא בטעות אנוש כלשהי. במקביל המוקדנית שולחת למקום סייר לביצוע סריקה חיצונית במקום.

כאשר בעל המנוי אינו זמין או אינו פנוי לקבלת העדכון בדבר האזעקה במקום, המוקדנית תנסה ליצור קשר עם אנשי קשר נוספים הרשומים במנוי.

מכיוון שטכנולוגיית המוקד מתקדמת וברמת דיוק גבוהה. ניתן להוציא מידע רב כגון: מיקום מדויק ממנו האזעקה מצפצפת, האם מדובר בגלאי אחד שמתריע על חדירה למקום או מספר גלאים מה שמעיד בסבירות גבוהה יותר כי מדובר בפריצה.

הסייר מגיע למקום, מבצע סריקה חיצונית לוודא כי אין ממצאים חריגים או מחשידים במקום כאשר הוא מזהה סימנים מחשידים כגון חלון שביר, ידית שבורה דלת פתוחה ועוד הוא מעדכן את המוקדנית שמייד מעבירה את המידע אל הלקוח לצורך הגעה מיידית למקום.

הסייר ממתין ללקוח ויחד הם מבצעים סריקה בתוך המבנה.

מערכת מוקד מתקדמת הכרחית לצורך מתן שירותי מוקד ברמה גבוהה וכמו כן לצורך עמידה בתקנים. תוכנת המוקד המבצעי חייבת צריכה להיות מדויקת ברמת שניות כדי שהמוקדניות לא יפספסו שום אזעקה. שאם לא כן יכולה להתפספס אזעקה והמוקדניות לא ידעו על קיומה ולכן גם לא יגיע למקום סייר והלקוח לא יהיה מעודכן לגביה.

ישנם מוקדים הנותנים שירות מבצעי המספק מספר שירותים נוספים כערך מוסף לדוגמא

שירות פתיחה/סגירה – לפי שעות הפעילות של העסק ניתן להגדיר שעות סגירה בתוכנת המחשב של המוקד. כאשר לא נדרכת מערכת האזעקה בהתאם לשעות המוגדרות בתוכנת המוקד תקפוץ התראה למוקדניות בתוכנת המוקד והן יעבירו זאת לבעל העסק.

חשיבות השירות היא עליונה מכיוון שכאשר לא בוצעה דריכה של מערכת האזעקה בסיום יום עבודה העסק לא יהיה מוגן מפני חדירה שאינה מורשית למקום, במקרה כזה האזעקה לא תצפצף ולא תתקבל אינדיקציה במוקד על התראה.

שירות נוסף הוא שירות המעדכן על הפסקת חשמל בעסק או על שינוי טמפרטורה במקום (לעסקים שבהם יש מקררים, חדרי מחשבים ועוד.

שירות נוסף הוא מוקד רואה שירות זה מאפשר לחבר למוקד המבצעי מצלמות אבטחה, בעת קבלת התראה במוקד המבצעי תהיה למוקדנית אפשרות לפתוח את מצלמות אבטחה ולראות מה מתרחש במקום והאם מדובר בחדירה שאינה מורשית למקום. בהתאם ישלח למקום סייר לצורך ביצוע סריקה חיצונית וכמו כן כאשר מזהה המוקדנית חדירה למקום תוזעק המשטרה למקום שלא כמו מנוי ללא שירות מוקד רואה שבו בעת אזעקה לא ניתן לדעת מה מתרחש במקום ולכן אין למה להזעיק משטרה.

יתרון מצלמות האבטחה הוא באפשרות המוקדנית לראות את ההתרחשות בעסק בזמן אמת והאם מדובר באזעקת אמת או שווא.

למה מצלמות אבטחה? מספיק שנשב ערב אחד מול החדשות של שעה 20:00, על מנת שנוכל להבין מדוע אנו זקוקים למצלמות האבטחה, הסיבות למצלמות רבות ומגוונות, וסה”כ חשוב לנו להבין שהמטרה של המצלמות היא על מנת לשמור עלינו, למנוע ולמזער מקרים של ונדליזם, ולאפשר לנו לחקור ולטפל במקרים – לאחר שהם קורים – מהר יותר. האם צריך הסכמה של כל הדיירים על מנת שנוכל להתקין מצלמות אבטחה בבניין? נושא של התקנת מצלמות אבטחה מכספי ועד הבניין – הוא נושא השנוי במחלקות, ברוב המקרים מצלמות מותקנות ברוב של יותר מ 51 אחוז – מכספי ועד הבניין.אך בכל מקרה, כל דייר רשאי מצלמות באופן פרטי כל עוד שהמצלמות נמצאת בשטח ציבורי משותף, מסומנות בשילוט מתאים ואינן פוגעות בפרטיות של הדיירים האחרים. האם זה מרתיע? מצלמות האבטחה הינן הדבר המרתיע והמשתלם ביותר גם מבחינת עלות מול תועלת שקיים היום, כל גנב או כל מי שמתכנן לעשות פעולה שאינה חוקית, יעדיף לעשות זאת במקום שבו אינן מותקנות מצלמות אבטחה. כיום, כשיש כל כך הרבה תוכניות תחקירים בטלוויזיה שמראות מקרים של גנבים בפעולה, ומצליחות לאתר אתם בזה אחר זה, ובעידן הפייסבוק ושיתוף התמונות בין חברים העברת המידע גדולה מאי פעם, גנבים שצולמו במצלמות אבטחה – נתפסים, וזה מוכח! עד כמה ניתן לזהות אנשים/פנים במצלמות אבטחה? כמו במצלמות רגילות, גם במצלמות אבטחה ניתן לזהות פנים, הכול תלוי במיקום המצלמה בסוג ובאיכות, מצלמות שמותקנות בגובה מתאים, בזוית נכונה, יכולת לתת תמונה ברורה של פנים של כל מי שעובר לידה. כמובן גם שזאת המטרה של המצלמות בסופו של דבר, לתת תמונה ברורה של פנים או של כל פרט מזהה אחר שיוכל לעזור לנו במקרה של חקירת אירוע. באיזה מיקום בבניין המגורים מקובל להתקין מצלמות? זה תלוי כמובן בגודל הבניין, מקומות שרצוי להתקין בהם בד”כ:לובי הכניסה לבניין – במידה ויש לנו שם ריהוט – אז לראות שלא שוברים והורסים.כניסה ויציאה מהמעליות – זיהוי של אנשים חשודים, חקירה במקרה של פריצה לאחת הדירות. מצלמות באזור תיבות הדואר – על מנת לראות שלא גונבים לנו דואר.חדרי זבל, חדרי אופניים, כניסה למחסנים וחדרי גז – אזורים שיכולה להתבצע בהם פעילות חשודה, ונדליזם וגניבות.חניונים וחניות – תיעוד של פריצות לרכבים.גינות סביב הבניין – תיעוד של אנשים חשודים, פדופילים והשחתת רכוש. מהו זמן ההתקנה לבניין מגורים ממוצע? זמן ההתקנה תלוי בגודל הבניין ובכמות המצלמות. ההתקנה ממוצעת היא בין יום בבניין רגיל ויכולה גם לקחת שבוע שלם בבניינים גדולים עם חניונים וכד' האם ניתן לשים את מצלמות האבטחה במקום אסטרטגי מבלי שיבלטו? קודם כל , זה מאוד מועיל שהמצלמות בולטות וגלויות, מעבר לכך, ניתן לשים מצלמות עם מיגון קשיח, מיועד נגד אלימות. ואם בכל זאת עדיין לא רוצים שידעו, אפשר מצלמות נסתרות באזורים אסטרטגיים, שיכולות בנוסף גם לשמור על המצלמות הרגילות. מהם היתרונות שיש בהתקנת מצלמות? קודם כל, הביטחון שלנו, עצם זה שאנחנו יכולים להיות בטוחים שכל מה שקורה בבניין, מתועד. כשיש לנו שמירה על הרכוש בזמן שאנחנו לא נמצאים, כשיש מי שמונע מאנשים מפוקפקים להסתובב ליד הבניין שלנו לדבר עם הילדים שלנו. עם הטכנולוגיה של היום אנחנו יכולים להתחבר מרחוק דרך האינטרנט או דרך הסלולארי אל המצלמות, ולראות, מה קורה בזמן אמת. במקרה שהייתה פריצה או מקרה חבלה בבניין, למשטרה יש אפשרות לנתח את המקרה, להתחקות אחר הגנבים, במקרים שבהם היו מצלמות אבטחה החקירה נפתרה הרבה יותר מהר. האם מצלמות אבטחה עוזרות בהשבחת הנכס? מצלמות עוזרות להעלות ערך של דירה בבניין, מצלמות גורמות לדיירים להרגיש הרבה יותר בטוחים בבניין שבו יש מצלמות, מראה המצלמות והאבטחה של הבניין גורמים לבניין להראות יוקרתי ובטיחותי יותר. כמו כן המצלמות עצמן שומרות כנגד כניסה של גורמים לא רצויים שיכולים להשחית את פני הבניין, עצם היותם של המצלמות ישנן פחות הוצאות לבניין עבור תיקונים עקב פגיעה וונדליזם –

אין צורך להאריך בתיאור חשיבותן של מצלמות אבטחה מצלמה היא לא רק כלי לתיעוד אלא גם אמצעי שמירה ואבטחה רב ערך. היא מהווה חלק ממערכת אזעקה והתרעה. מצלמת אבטחה מספקת מידע רצוף זמין, און ליין, על זירה מסוימת אשר אם וכאשר קורה בה משהו היא הופכת לזירת אירוע.

עדותן של מצלמות בשידור חי מהווה עדות קבילה ולא אחת יש בה משום הוכחה ניצחת לאישוש השערה או להפרכתה. מצלמות גלויות, כמו גם מצלמות נסתרות (קל וחומר) עשויות לאפשר תיעוד של התרחשות במקום שבו הן ניצבות בנקודת זמן מסוימת.

מצלמות – טוב ואמין מראה עיניים:

יש אמצעים שונים בשימוש מערך אבטחה. מצלמות עשויות להוות חלק חשוב ובלתי נפרד. בניגוד לאבטחה המתבצעת באמצעות אזעקה, אשר עלולה להפחיד ולגרום לבריחת פושעים מזירת פשע, מצלמה היא גורם אבטחה שקט. אף שיש מי שמומחים בנטרול מצלמות אבטחה  – מצלמה נסתרת קשה לנטרל ולו רק מהטעם הפשוט הזה: קשה לאתר אותן. הן סמויות מן העין.

מצלמה (לרבות מצלמת אינטרקום) המהווה חלק ממערכת אזעקה לבית עשויה לשקף תמונה על מבואת הבית וסביבתו בכל רגע נתון. כך קל לאתר תנועה חשודה או, לאחר מעשה, למצוא עדויות תומכות, מפלילות.

מצלמות תנועה – סעו לאט:

כשם שהימצאות מנעול על דלת אינה עושה את הכניסה אליה (או, אם לדייק – את הפריצה אליה) לבלתי אפשרית אבל היא הופכת אותה לבלתי חוקית ולמעשה פלילי מכל בחינה והיבט, כך מצלמות תנועה בדרכים, בין גלויות ובין סמויות, לא גורמות בהכרח להאטת המהירות אבל הן מהוות אישור רשמי למהירות מופרזת ולא אחת די בעצם הידיעה על אודות הימצאותן, קל וחומר בנוכחותן הגלויה, כדי לגרום לנהגים רבים לא לחרוג ממהירות הנהיגה המותרת.

מקום מצולם הוא מקום מאובטח:

מצלמת אבטחה מספקת רמת אבטחה סבירה, ובדרך כלל גם טובה ואף מצוינת. לא פעם די בנוכחות מצלמת אבטחה המתעדת נאמנה את ההתרחשות כדי להוות ראיה חותכת והוכחה מוחשית קבילה בהחלט לביצוע מעשה אשר מי שעשה אותו מתכחש לו.

עלות מצלמות אבטחה ודאי זולה יותר – במבחן ובאומדן הזמן – מעלות העסקתו של מאבטח בשר ודם. במקום שבו ניתן לעשות בה שימוש, ודאי יש מקום וטעם להעדיפה על הצבת מאבטח

מערכת אזעקה, מערכת אזעקה לבית, מערכת אזעקה לעסק

בית פרטי ,דירת גן מיועד לפריצה ,לא מעט פעמים אני מגיע לדירות חדשות צמודי קרקע שהבעלים עדיין לא התקין מערכת אזעקה וחטף פריצה העוגמת נפש שיש בסידור הבית או העסק,החדירה לפרטיות היא בילתי נסבלת ,בבית דברי ערך כגון תכשיתים מתנות שעברו במשפחה דברים שאין להם מחיר ,בעסק עד שמחזירים את כל הציוד בחזרה למכירה בנתיים לקוחות פונטציאלים הולכים וקונים במקום אחר

גנבים פורצים ביתר קלות אל הדירות הללו בלי קושי וכשאין להם משהוא מפריע כגון מערכת אזעקה זמן החיפוש אחר כסף זהב ןכוליי הוא ארוך מאוד ,הבלגן בדירה לאחר פריצה הוא עצום ,תחושת הפגיעה בפרטיות היא קשה,לפי משטרת ישראל וחברות הביטוח כל כמה דקות נפרצת דירה בישראל

אפשר ורצוי למנוע את הפריצות בעזרת מערכת אזעקה חכמה תמנע עוד לפני שהפורץ יגיע את הדירה ,גלאים חיצוניים יתפסו ויגלו את החדירה,ההרתאה של הצופרים תרחיק את הפורץ ובמקביל תפעיל חייגן שיתקשר אל הבעלים של הבית ולחברת המוקד אם הלקוח מחובר,יש לקוחות שגם מחוברים אל מצלמות אבטחה כך שבזמן אזעקה הם מתחברים אל המצלמות דרך האינטרנט וצופים במתרחש גם דרך המחשב שבעבודה וגם דרך הסלולרי,הטכנולוגיה מתקדמת בעעדים גדולים ,חיבור של מצלמה ממונעת יתן תמונה רחבה יותר וישלוט על כל חלקי הבית,שילוב של מערכת אזעקה ומצלמות אבטחה גלויות ונסתרות ימגנו את ביתנו בצורה טובה

התקנת מערכת אזעקה בבית מגנה על רכושכם מפני גנבים ,כאשר גנב רואה שבבית יש מערכת אזעקה הוא מוותר ופונה לבית אחר ,בזמן פריצה המערכת מגלה את הפורץ בעזרתם של רכיבים אלקטונים שמגלים תנועה ואז מופעלים הסירנות רבי העוצמה ובמקביל חיוג אל מנויים מורשים וקבועים מראש המודיעים על הפעלת מערכת האזעקה,מקומות רבים מתחברם את מוקדי שמירה מקומיים שמגיעם אל הדירה בזמן ארוע

מצלמות נסתרות למטפל של קשישים

הגיל עושה את שלו ,אנשים שעברו איזה טראומה בחיים פגיעה בתפקוד היומי זקוקים לטיפול סעודי לאחר כל התלאות שבדרך מאשרים לקשיש או המטופל ,מטפל בדרך כלל עובד זר או עובדת לטיפול בקשיש ,לאחר מספר בדיקות והמלצות על מטפל טוב אוהב ואחראי סומכים עליו שיטפל בקשיש בכבוד וייתן לו את הטיפול שצריך.

מצלמות נסתרות יראו לנו בזמן אמת את אשר קורה ,את אופן הטיפול בקשיש ,נוכל לעקוב אחר התנהגות המטפל המסור

מכשיר הקלטה קטן בגודל של ממיר אליו נחבר עד 4 מצלמות או יותר הממוצע עד 2 מצלמות יתנו לנו תמונה מלאה,את המצלמות אפשר להתקין בכמה צורות יש מצלמות נסתרות בגלאי עשן יש מצלמות נסתרות בגלאי של אזעקה אפשר להסליק את המצלמה הנסתרת כמעט בכל חפץ בדירה ,בודקים איך אפשר להסליק את המצלמה כך שיתן צילום טוב עם תמונה מלאה אבל לא יגלו את הכבל ואת המצלמה עצמה בזאת אביב מערכות מומחים .

צפייה בצילום אפשרי גם דרך האינטרנט וגם במקום עצמו בחיבור לטלויזיה או למסך מחשב מקומי,שפת המכשיר בעיברית ממשק פשוט להפעלה וסיור במכשיר ופעולותיו ,מכשיר ההקלטה מגיע עם דיסק קשיח גדול לשמירה עד כמה חודשים אחורה,תעוד ההקלטה מתבצע בזמן אמת כך רואים ללא עיקוב או קפיצות את ההקלטה

בשוק קיימים לא מעט סוגים של מצלמות אבטחה. לעיתים בחירה שגויה של מצלמות אבטחה יכולה לגרום לנו
לשלם כסף מיותר ויתרה מזאת בשעת הצורך לא לקבל מהן תמורה וסיוע.
ישנם מצבים בהם על-פי מפרט המוצר נוכל לצמצם ולמקד יותר את אפשרויות הבחירה ולמקסם את טיב
המערכת, עוד טרם ביצוע ההתקנה. עבודה בדרך זו הינה קריטית לגיטימית בתהליך הקמת מערכת מצלמות אבטחה.

מצלמות חיצוניות או מצלמות פנימיות- בחירה ראשונה שאנחנו צריכים לבחון, זה היכן מיקומן המיועד של מצלמות במעגל-סגור.
חשוב לבדוק כי מצלמות המיועדות להיות מותקנות חיצונית, יהיו בעלות תקן המתאים לכך.
מצלמות אלו אמורות להיות מוגנות בפני חדירת מים ואבק,
כמו-כן לעיתים הן אמורות לעבוד בטמפרטורות שונות ממצלמות הממוקמות בתוך מבנה סגור,
באמצעות מיגונים אלו העבודה שלהן צפויה להיות תקינה וחשוב מכך אורך חייהן של המצלמות.
חשוב לציין כי קיימות מצלמות אנטי-ונדליות, אשר מגנות מפני השחתה ופגיעה פיזית.
פיתרון זה מיועד עבור מקומות המועדים לפורענות, אשר גם המצלמות עלולות להיות הנפגעות.

קביעת מיקומי המצלמות- לאחר שאנחנו קובעים את השטחים המיועדים להיות מתועדים למעקב,
אנחנו צריכים לבדוק מספר דברים שבעיקרם עלולים להיות מאוד קריטיים בזמן אמת.
אחד הדברים החשובים ביותר הוא תנאי ריאות השטח.
במיוחד כאשר מדובר במצלמות חיצוניות חשוב לבדוק את מצב הצילום בכל שעות היום. למה?
מהסיבה הברורה שתנאי התאורה (כאמור בשטחים חיצוניים) משתנה במשך היום ועל המצלמות להתמודד מול תנאים משתנים אלו.
כאשר תנאי התאורה משתנים ניתן להצטייד בעדשה בעלת צמצם משתנה,
בפעולת הצמצם ניתן לקבוע את כמות האור שתיכנס מעבר לעדשת המצלמה ובכך לקבוע את רמת האור בתמונה המתקבלת.
ישנם מצבים בהם באזור הצילום יש כמות אור גבוהה מאוד ובנוסף חלקים מן התמונה מוצלים,
מצלמות אבטחה רגילות מתקשות בהתמודדות צב כזה בשל רמת הניגודיות הקיצונית המתקבלת, לכן קיימת טכנולוגיה העונה לשם WDR.
טכנולוגיה זו מאפשרת לקבל תמונה חדה וברורה בהם יש טווח הדינאמי גדול של תאורה וחושך בשטח המצולם.
פרמטר נוסף שיש להביא בחשבון, כאשר מדובר בשטח פתוח וגדול לצילום,
לעיתים ניתן לחשוב כי אם נציב מצלמה אחת שתתפוס שטח עצום היא תענה לדרישותנו.
הדבר נכון כאשר אנו מעוניינים לקלוט רק התקהלות. אולם, כאשר נדרש זיהוי אובייקטים, רצוי לחשוב על הצבה של יותר ממצלמה אחת.
רבים אשר מתקינים מצלמה בודדת על שטח גדול בסופו של דבר לא מרוצים ובטוחים כי המצלמה שרכשו היא אינה איכותית מספיק,
למרות שדבר זה יכול להיות נכון, אבל כאשר אנו ממקמים מצלמה ומתאימים עדשה, קיימת נקודה בה המצלמה מספקת פוקוס מלא.
מעבר לנקודה זו הפוקוס “הולך ואובד” מה שגורם לנו לחשוב שהמצלמה לא איכותית מספיק
ואנו לא מסוגלים להבחין באובייקט הנמצא רחוק מאוד מאותה נקודת פוקוס מירבית. לכן במקרה זה יש להצטייד ביותר ממצלמה אחת לכיסוי כל השטח הדרוש.

תחיתל העמוד  דף ראשי

צילום בתנאי חשכה- כאשר קיימת דרישה להצבת מצלמות אבטחה עם יכולות ראיית לילה, יש מספר דברים שחשוב לתת עליהם דגש.
ראשית, אם נבחר להציב מצלמות אינפרה, פרט חשוב הוא התאמת עדשת הצילום ושטח ההארה הרצוי.
במצלמות אינפרה העדשה מותאמת ליכולת טווח ההארה של הלדים המצורפים למצלמה.
שנית, ניתן להשתמש במצלמות יום-לילה, מצלמות יום-לילה הן טכנולוגיה בפני עצמה.
אלו מצלמות בעלות חיישן תאורה, אשר דואג להפוך את הצילום בתנאי חשכה לצילום שחור-לבן.
באמצעות צילום שחור-לבן היכולת להבחין באובייקטים גבוה יותר בשל רמת הניגודיות הקיצונית יותר לעומת צילום צבעוני.
פרט נוסף שיש לקחת בחשבון, יכולת הצילום בתנאי חשכה, כאן אנו מתייחסים לפרמטר LUX.
פרמטר זה הוא המדד לקביעת היכולת של המצלמה להתמודד מול רמת התאורה הקיימת בשטח הצילום.

לאחר שבחרנו את המצלמות הרצויות נוכל להתפנות לנושא

להתקבל לבית ספר טוב ואיכותי זה אחד הדברים החשובים ביותר בחינוך הילד,ברגע שילדייך התקבל לבית הספר הבסיס לחינוכו יהיה חזק ואיתן ויעזור לו בקרירה העתידית שלו,עתיד הילד תלוי בחינוך ובידע שהוא רוכש במהלך ילדותו, השאלה היא כמה בטוח ילדיך באזור לימודיו ובבית הספר עצמו,הזמנים השתנו ואיתם גם רמת האלימות והשכיחות שבה היא קורה.

מצלמות אבטחה  באות לתת מענה למקרי האלימות שקורים הטרדה וכמובן וונדליזם, מצלמות אבטחה יתנו את המענה הטוב ביותר לביטחון התלמידים וילדיך בבית הספר, וכמו כן מצלמות אבטחה ידאגו למנוע וונדליזם, ובכך תמנע מילדי בית הספר הסתבכות נוספת, בזמן האחרון ישנם הרבה מקרים בחדשות אלימות בבית הספר, הורה לא צריך לשבת במשרד ולהיות מודאג לביטחון ילדיו, מצלמות אבטחה נותנות את המענה המושלם כדי שתוכל להוריד דאגה מליבך, מצלמות אבטחה במקומות אסטרטגיים בבית הספר ובמגרש החניה מונעת הסתבכות עתידית, ברגע שילדי בית הספר מודעים לקיומם של מצלמות אבטחה במתחם ,מצלמות אבטחה דואגות לרסן אותם רק על ידי נוכחותם.

שמירה על המתחם מחוץ לבית הספר יכול להיעשות על ידי חברת שמירה, אך חברת השמירה מוגבלת ביכולות השליטה על תלמידי בית הספר ואינה יכולה להתחרות ב מצלמות אבטחה, שומר אינו יכול להיות על המשמר כל הזמן כמו נוכחות של מצלמות אבטחה, מצלמות אבטחה  אינן נחות לרגע ושומרות את כל מה שנעשה בעבר,תמיד אפשר לחזור אחורה ולראות את ההקלטות של מצלמות אבטחה, מצלמות אבטחה צריכות להיות מוצבות במקומות אידיאלים שמועדים לפורענות, מצלמות אבטחה במגרש החניה שומרות על מכוניות המורים שבדרך כלל סופגות את זעם התלמידים,כמו כן רצוי להציב מצלמות אבטחה בכל הכניסות לבית הספר ,הדבר יאפשר מעקב אחרי אנשים שרוצים להטריד את התלמידים וגם נותן מענה לאזור שממנו מגיעים התלמידים והם עדיין מחוץ לתחומי בית הספר ,ושם דרושה רמה גבוה של שמירה על הילדים.

מצלמות אבטחה יעזרו לבית הספר לצמצם את עלויות השמירה הגבוהות שאיתם הוא צריך להתמודד,ויאפשרו הכנסה פנויה שיכולה להיות מנוצלת לטובת ילדי בית הספר, מצלמות אבטחה מגיעות בשלל סוגים ומחירים,מצלמות אבטחה ממונעות מצלמות אבטחה עם זום, מצלמות אבטחה אינפרא עם ראית לילה, מצלמות אבטחה עובדות בשמירה על בית הספר גם בלילה שאין אדם שם, ובמקרה הצורך מצלמות אבטחה תמיד אפשר לבדוק , ולראות מה צולם במהלך הלילה.

פורץ וכל משיג גבול אחר תמיד יהיה בו את הפחד,מצלמות אבטחה קולטות הכול ושומרות את המידע, מצלמות אבטחה נותנות מספיק עדויות כדי להאשים כול אדם שצולם במצלמת אבטחה מבצע פשע,השלווה לבאי בית הספר והתלמידים היא גדולה ומרגיעה ,מצלמות אבטחה משמשות כקו הגנה ראשון ואבסולוטי,ורצוי לכול בית ספר להתקין מערכת מצלמות אבטחה למען ביטחון ילדינו, מצלמות אבטחה מספקות את הביטחון העצמי שילדינו איבדו ועכשיו יוכל לשוב לחיקם.

מומלץ להתייעץ עם בעל מקצוע לפני שמתקינים מצלמות אבטחה, כדי שמערכת מצלמות אבטחה יתפקדו בצורה הטובה ביותר וימוקמו במקום היעיל ביותר.

כאשר אתה רוצה להתקין מצלמות אבטחה לבית או מצלמות אבטחה לעסק הדבר הראשון הוא לבדוק מה הדרישות הספציפיות שלך ממערכת האבטחה אנשים חושבים שלהוציא סכומי עתק על מצלמות אבטחה כדי לרשת את העסק או הבית או כל מקום אחר שיקר לכם.לא לכל מקום צריכים להציב מצלמות אבטחה יקרות ובעלות זום וביצועים מיוחדים ,ניתן כיום להסתדר עם מצלמות אבטחה בעלות נמוכה וישיגו את אותה התוצאה שמצלמות יקרות יתנו (זה תלויי בשטח)זה ברור שמצלמות אבטחה יקרות טובות יותר ובעלות ביצועים יותר גבוהים,אבל אנו לא תמיד מנצלים את מיטב הביצועים ממצלמות האבטחה שהן לא מתאימות לתנאי השטח.המטרה העיקרית של מצלמות אבטחה היא לחלוש ולתת כיסוי נרחב לשטח שלך שתוכל לראות מה קורה סביבך לכן אפשר להתאים מצלמת אבטחה בעלת זווית רחבה שתיתן כיסויי נרחב וללא עלות יקרה אבל יהיה קשה יותר לזהות אדם בגלל שמאבדים מיכולת הזיהוי והמיקוד ככל שהמצלמה רחבה יותר רואים יותר שטח אבל מאבדים את המיקוד באובייקט,רק במקרה שהאובייקט נמצא קרוב למצלמה במרחק של עד 7 מטר אם שטח האזור שלך הוא צר יותר כגון: כניסה לבית,שער,דלת או כל פתח שלא עולה על 3 מטר אפשר להשתמש במצלמת אבטחה בעלת זום קבוע ששטח הצילום שלה צר יותר ובעזרת מצלמה זו תוכל לזהות כל אדם שיחלוש על השטח הנ”ל.כדי לבצע את ההקלטה של מידע שנקלט ממצלמות האבטחה ישנן כיום שלושה סוגי מקלטיםDVR STANDALONEהמכשיר הזה משמש כמקליט את המידע מהמצלמות האבטחה ושומר את כל המידע ( וידאו) על גביי דיסק קשיח מכשירים אלו מתוכננים במיוחד לקבל את המידע ממצלמות האבטחה בצורה האופטימאלית ובאיכות גבוהה ורוב המכשירים 264Hהחדשים כיום מגיעים בדחיסת של אפשרויות החיפוש כיום הם מאוד ידידותיות וקלות למשתמש רוב המכשירים מגיעים עם עכבר כך שזה נותן לנו יותר אופציות ומגוון רחב של אפשריות ממש כמו מחשב כמו כן מכשירי הדי.וי.אר מגיעים עם רשת וניתן להתחבר אליהם מכל מקום בעולם. צפייה איכותית במצלמות האבטחה כמעט ללא הנחתה.ועוד מגוון רחב של אפשריות.PCI DVR CARDכרטיס אבטחה מבוסס מחשב את כרטיס אבטחה ניתן לחבר למחשב הביתי המידה ורצים לחסוך ויש כרטיסים שמותאמים ל אקס פי ויש כיום כרטיסים שמותאמים לווינדוס 7 עם תוכנה ידידותית ובריבויי שפות כגון: עברית,אנגלית צרפתית,רוסית,ועוד….הכרטיס מקבל את המידע מהמצלמות וממיר אותם לוידיאו אצלכם במחשב יש כל מיני כרטיסים הכרטיסים הזולים הם עם מעט פריימים לשנייה והגבלה הכמות כניסת המצלמות שהכרטיס יכול להכיל,והיקרים שיכולים להגיע לאלפי שקלים עם כמות פריימים גבוהה במיוחד והרבה כניסות של מצלמות,כרטיסים אלו דורשים מערכת מחשב חזקה יותר ומקצועית כמובן שפה אנו יכולים לשלוט על התקציב שלנו הן בבחירת הכרטיס ובניצול המחשב הקיים בבית או בעסק,וכמו כן ניתן להגדיל ולשדרג את המערכת בקצב וביכולת הכספית שלך.IP CAMERAמצלמות איי פי מצלמות איי פי לא צריכות מחשב ולא צריכות די.וי.אר על גבי המצלמה יש את האפשרות להתחבר לרשת המקומית ולצפות בנעשה מכל העולם כמובן שגם במצלמות אלו קיימים הבדלים משמעותיים במחירים המידע שעובר במצלמות אלו הוא דרך הרשת ומוקלט על המחשב המרוחק ע”י תוכנה במידה שאנו צריכים רק מצלמה אחת ואנו רוצים לחסוך את עלויות המחשב והדי.וי.אר מה שנשאר לעשות זה רק להזמין קו אינטרנט למקום עם ראוטר לא משנה באיזה מערכת אבטחה אנו נשתמש צריך לשים לב שבוחרים את המערכת שמתאימה לנו ותיתן לנו את המענה המקסימאלי ללא כל הוצאות מיותרות עם אופציה לצפייה מרחוק ישנן אנשים שקנו הרבה פעמים שקונים מערכות אבטחה שלא מתאימות להם לא מבחינת תקציב ולא מבחינת תועלת

מצלמות אבטחה – מי יגן על נהגי המוניות?

ב- 9 בינואר 1994 רצחו שני נערים בני 14 את נהג המונית דרק רוט. זהו אולי המקרה המפורסם ביותר של אלימות כלפי נהגי מוניות, אך בשנים האחרונים התפרסמו מאות מקרים דומים. לאחרונה עלתה הצעה שאולי תצליח לצמצם את ממדי התופעה – התקנת מצלמות אבטחה במוניות.

מצלמות במעגל סגור למניעת אלימות נגד נהגי מוניות

נהגי מוניות בארץ חשופים לאלימות קשה ויומיומית: החל ממעשי שוד לגניבת המזומנים שברשות הנהג או גניבת המונית עצמה, וכלה בתקיפות קשות וברצח. אלא שלא תמיד המשטרה מצליחה לתפוס את העבריינים. כך למשל, באוגוסט האחרון הותקף נהג מונית בחולון, והתוקפים טרם נמצאו. הצעה חדשה שמתגבשת בימים אלו במשרדי התחבורה, האוצר וביטחון הפנים סוברת שהתקנת מצלמות אבטחה במוניות תוכל אולי לסייע באיתור עבריינים שתקפו נהגי מוניות, ואף לצמצם את ממדי האלימות.

על פי ההצעה המתגבשת, בכל מונית תותקן מצלמת אבטחה ראשית באזור המראה הפנימית, שתצלם את פנים המונית. בנוסף לה, יותקנו גם כמה מצלמות סמויות למקרה שהתוקף יחבל במצלמה הגלויה. מצלמות האבטחה יופעלו על ידי הנהג בלחיצה על כפתור ברגלו, במידה ויחשוד בנוסע כלשהו שמנסה לפגוע בו. צילומי מצלמות האבטחה ייאספו למעין “קופסה שחורה”, שתותקן במקום חבוי במונית, ורק אנשי החברה המפעילה יוכלו לפתוח אותה. אחת לכמה ימים ניתן יהיה למחוק את החומר המצולם שבזיכרון.

מצלמות אבטחה כגורם מרתיע

השימוש במצלמות אבטחה במוניות נפוץ במדינות רבות ברחבי העולם. על פי הנתונים הסטטיסטיים, השימוש במצלמות אבטחה הפחית בכ- 80% את הפשיעה נגד נהגי מוניות. נתונים אלו כלל אינם מפתיעים, שכן גם במקומות אחרים מצלמות במעגל סגור מצליחות לצמצם ואף למנוע מעשי פשע רבים.

במקומות עבודה, חנויות ועסקים רבים מותקנות מצלמות אבטחה המתעדות את המתרחש בזמן ומחוץ לשעות הפעילות. חלק ממצלמות האבטחה גלויות וחלקן נסתרות. עצם הידיעה על קיומן של מצלמות אבטחה הינו די בכדי למנוע מעובדים לגנוב סחורות או למעול בכספי החברה. גם לקוחות שנכנסים לחנות או לעסק יחשבו פעמיים אם לגנוב משהו, כשהם רואים שהמקום מרושת במצלמות אבטחה. בנוסף, מצלמות אבטחה יכולות למנוע גם מעשי ונדליזם וחבלה ברכוש.

תחיתל העמוד  דף ראשי

מצלמות אבטחה – לאיתור פושעים

גם אם הן אינן מצליחות למנוע את קיומן של עבירות פליליות, מצלמות אבטחה הן כלי חשוב לאיתור העבריינים. פעמים רבות, צילומי מצלמות האבטחה שימשו כראיה היחידה שאפשרה ללכוד שודדים, גנבים או עבריינים אחרים. לא אחת, מהדורות החדשות ותוכניות התחקירים בטלוויזיה שידרו צילומים מפלילים שנלכדו בעדשת מצלמות במעגל סגור של עסק כלשהו כדי לאתר פושעים שנמלטו או עבריינים אחרים שלמשטרה אין כל פיסת מידע עליהם. באופן דומה, יכולות מצלמות האבטחה שיותקנו במוניות לסייע באיתור תוקפים, שודדים, רוצחים ועבריינים אחרים.

ההצעה המתגבשת על התקנת מצלמות במעגל סגור במוניות טרם אושרה. המחלוקת המרכזית כרגע היא סוגיית המימון. נהגי המוניות דורשים שהממשלה תממן את התקנת מצלמות האבטחה במוניות ושהנטל לא ייפול עליהם. עד שוועדה מיוחדת לא תקבע מי יישא בנטל, נהגי המוניות יאלצו להמשיך לנהוג בפחד

העולם השתנה רבות בשנים האחרונות, בין היתר תודות למהפכה הדיגיטאלית, הכוללת את התקדמות האינטרנט, רשתות, מערכות של מצלמות אבטחה, המאפשרות מעקב מרחוק על הנעשה, וכן מחשבים אישיים. ככחלק משינוי זה השתנה לבלתי היכר אופן ניהול העסקים, בשל קיומם של אינספור כלים חדשים העומדים לרשותם אשר מצד אחד מסייעים לבעל העסק לעשות יותר כסף, ומצד שני מאפשרים לו לשמור על הציוד העסקי ועובדיו יותר בטוחים.

בעבר, היה בעל העסק נדרש להימצא במקום העבודה או לחילופין לסמוך על עובדיו אשר יבצעו את מלאכתם נאמנה מבלי שהיה לבעל העסק את האפשרות לבדוק אם עבודה זו נעשית לשביעות רצונו או בהתאם למדיניות שהתווה.

כיום, לעומת זאת, יכול בעל העסק על-ידי התקנת מערכת של מצלמות אבטחה לשלוט מרחוק בנעשה בעסקו 24 שעות ביממה ולעקוב אחר המתרחש בבית העסק שעה שהוא מצוי בפגישות עסקיות בארץ או בחו”ל.

אפשרות זו של בעל העסק לצפות בעסקו מרחוק מעניקה לבעל העסק שליטה על התנהגות עובדיו בעסק, שעה שבעל העסק אינו מצוי במקום, ובכך מרתיעה את העובדים מלהתנהג התנהגות שאינה הולמת שעה שה”בוס” אינו נמצא.

כמו כן, התקנת מערכת של מצלמות אבטחה בעסק גם מאפשרת לבעל העסק לשמור על הציוד העסקי המצוי במקום מפני גניבה, היזק או פגיעה. ביטוח עסקי יכול ויכסה נזקים כאמור, אך כיסוי ביטוחי תלוי בתוצאות חקירתן של חברות הביטוח אשר פעמים רבות מסרבות להעניק כיסוי ביטוחי. תיעוד של מצלמות אבטחה יכול לשמש ראיה לכאורה לקיומו של אירוע ביטוחי ולחייב את חברות הביטוח להעניק את הכיסוי המיוחל.

בנוסף, תיעוד מצלמות האבטחה יכול לשמש ראיה לכאורה אף בהליכים משפטיים וכן בהגשת תלונה במשטרה.

מיותר לציין, כי שמירה על התנהגותם של העובדים בזמן העבודה ושמירה על הציוד העסקי באמצעות התקנת מצלמות אבטחה בעסק יכולה לשפר עשרות מונים את הרווחיות של עסקכם ותוצאתה מיידית. עלות התקנת מערכת שכזו הינה זניחה ואינצדנטאלית לעומת התרומה הבולטת והברורה שיכולה להיות לעסק כתוצאה מהאפשרויות האינסופיות שמערכת זו מאפשרת למשתמשים בה.

Digital Video Recorder – הקלטת וידאו דיגיטאלית
בעבר היה נהוג כי צילום/הקלטה של מצלמות אבטחה במעגל סגור מתבצעות
באמצעות מכשיר וידאו אנלוגי המאחסן את הסרטונים ע”ג קלטות וידאו
כיום עם הקדמה מערכות מעגל סגור מבצעות הקלטות באופן דיגיטאלי
אם זה באמצעות מחשב PC עם כרטיס אבטחה או במכשיר DVR עצמאים.
אז מה ההבדלים?
1. בהקלטה דיגיטאלית ניתן לשמור הרבה יותר מידע מאשר על-גבי קלטת וידאו.
2. הקלטה דיגיטאלית הרבה יותר איכותית מאשר הקלטה אנלוגי שמתבצעת על סרט מגנטי.
3. בהקלטה דיגיטאלית שיחזור המידע/צפייה בהקלטות הרבה יותר מדוייקת וניתן לשלוף סרטון
ע”פ קביעת זמנים לעומת צפייה בקלטת שדורשת צפייה בכל הקלטת לצורך איתור אירועים.
4. בהקלטה דיגיטאלית ניתן לקבוע את שעות ההקלטה וכן הקלטה ע”פ תנועה בלבד ובכך לחסוך בשטח האחסון.

חיישן ה CCD
מצלמות אבטחה המבוססות על סנסור מסוג CCD
(Charge Coupled Device), התקן זה הינו מערך דו-ממדי של תאים הרגישים לאור.
כאשר תמונה מוקרנת על מערך התאים, כל תא שנחשף לאור בעוצמה שונה נטען במטען חשמלי שונה
שמומר למידע דיגיטאלי (מספר). כיוון שהתקן CCD תומך בשחור-לבן (גווני אפור) בלבד
על התאים יש פילטר הנקרא Bayer כך ש-1/3 מהפילטר מעביר צבע אדום, 1/3 מעביר צבע ירוק
ו-1/3 נוסף מעביר צבע כחול שאלו הם צבעי היסוד.
כל פיקסל מקבל את שלושת הצבעים כך שעין האדם אינה מסוגלת כלל להבחין בזאת.

(Super-HAD – (Hole Accumulation Diode
איכות גבוהה ביותר של מעבדי Sony CCD.
המרוץ אחרי הגדלת רזולוציות החישן גורמת ליצרנים רבים לנסות לדחוס כמה שיותר תאים
רגישים לאור (פוטודיודות) בתוך שטח אריזה מסוים (1/4, 1/3, 1/2 ועוד…)
לא צריך להיות מתמטיקאי גדול כדי להבין כי דחיסה של יותר תאים בשטח מסוים תגרום להקטנה של אותם התאים.
ככול שקטנים תאי החיישן, רגישות התאים קטנה משום ששטח התא הבא במגע עם האור קטן,
ולפי כך, פחות אור מצליח לרגש ולבצע אינטגרציה (מגע בין האור ושכבות הסיליקון).
אחד הפתרונות לבעיה הוא במיקום עדשות קטנטנות (נקראות עדשות מקרו Microlens) על גבי כל תא,
אשר יגדילו את שטח המגע עם האור וירכזו את האור לתוך התא.
סוני, בפדנטיות רבה, לקחה את אותה השיטה ושיפרה אותה.
וכך נוצרה טכנולוגית Super HAD CCD. עיקרון הטכנולוגיה הוא די פשוט,
סוני עיצבה מחדש את עדשות המקרו כדי שינצלו גם את האור המגיע לחלקים המוגנים לטובת ריגוש תאי החישן.
אומנם, לא באחוזים גבוהים במיוחד, אבל העיצוב החדש מצליח להגביר את רגישות החישן בכמה דציבלים (רגישות נמדדת בדציבל) ולאפשר הקטנה של תאי החיישן לגדלים של 2.7 מיקרון.

Exview-HAD
פיתוח מסחרי נוסף של Sony המאפשר רגישות גבוהה יותר ואיכותית יותר של מעבדי CCD
כאמור Sony בקפדנותה יוצאת מדי תקופה בשיפור טכנולוגית הצילום,
ונראה כי שזהו הדבר הבא והאחרון שיצליחו להפיק מחיישני ה-CCD אבל Sony מוכיחה שוב כי היא מצליחה להפתיע אותנו.
והפעם תנאי צילום באיכות ראיה נמוכה.
כיצד Exview עובד?
Sony הוסיפה חיישני אינפרה-אדום לצד חיישן ה-CCD HAD, ובכך איפשרה שברגע שתנאי הראות יורדים חיישני האינפרה
נכנסים לעבודה. אורך גל האינפרה מומר למתח חשמלי לעומק שכבות הסיליקון של חיישן ה-CCD
אותם גלי אינפרה אינם ניתנים לראייה בעין אנושית והם מייצרים אפקט של אור על שדה הצילום

CMOS
מצלמות אבטחה המבוססות על סנסור מסוג CMOS
(Complementary – Metal Oxide Semiconductor)

CMOS
מצלמות המבוססות על סנסור מסוג CMOS
(Complementary – Metal Oxide Semiconductor)
חיישן זה הינו פחות איכותי משום שבחיישן CMOS הצ'יפ והחיישן הם יחידה אחת דבר המקטין עלויות
וניצול מקום וחוסך גם בחשמל לעומת חיישן ה-CCD אשר דורש יותר מקום והחיישן הינו יח' נפרדת.
חיישן CMOS גם דורש עוצמת הארת חדר גבוהה יותר מאשר מצלמת CCD.

לוקס(LUX) יחידת מדידה לרגישות האור
כל מצלמה בנויה לעבוד ברגישות אור מסוימת.
רגישות האור במצלמות אבטחה נמדדות ביחידות הנקראות LUX.
היחידה הזו מבטאת מידת רגישות לאור והיא נמדדת בהתייחס לאור של נר.
לדוגמא מצלמה עם 1 לוקס דורשת כמות של אור נר במרחק של 1 מטר לצילום

FPS
מספר פריימים בשנייה – Frames Per Second
איכות הצפייה/הקלטה של מצלמה וכרטיס ה-DVR נמדדים בין היתר לפי מספר פריימים(תמונות) בשנייה
כל סרטון בנוי ממספר תמונות שמופיעות בשנויה בודדת, ככל שמספר התמונות גדול יותר כך
גם איכות הסרטון עולה ונמנעת קטיעה של תנועה. שיטת השידור הנהוגה בישראל מצריכה קצב פריימים של 25fps שנייה.
לכן כאשר בוחרים כרטיס הקלטה/צפייה למחשב ומעוניינים בהקלטה איכותית מומלץ לחשב את מספר
המצלמות כפול (לפחות) 20 פריימים. קל וחומר כשרוצים לצפות דרך רשת האינטרנט שגורמת להנחתה בקצב השידור.

תחיתל העמוד  דף ראשי

רזולוציה(resolution) –
הרזולוציה של המסך מחושבת ע”י צמד מספרים,
המספרים הללו מתארים כמה פיקסלים יש בשורה לרוחב המסך כפול מספר השורות.
במצלמות אבטחה הרזולוציה נמדדת ע”פ קווי רוחב (רזולוציה ויזואלית TVL) ככל שיש יותר קווי רוחב כך יש צפיפות גדולה
יותר מה שנותן איכות גבוהה יותר.
ישנה נוסחה לחישוב קווי הרוחב אך לא נרחיב עליה בכדי לא לסבך את העניין.

שיטות שידור –
קיימות שתי שיטות שידור הנהוגות כיום
שיטת השידור National Television System Committee) NTSC)
הנהוגה ברחבי ארצות הברית.
ושיטת PAL הנהוגה באירופה וכן גם בישראל.

אינפרא-אדום (IR) –
טכנולוגיה המאפשרת להאיר את פני המצלמה כך שגם בתנאי חושך מוחלט ניתן יהיה לצפות
עוצמת האור נמדדת ע”פ כמות הלדים (נורות האינפרא) הקיימות במצלמה. כמות גדולה יותר תאפשר
הארה למרחק גדול יותר

Lens (עדשה) קיימים מספר סוגים של עדשות:

C או CS Mount –

קיימות שתי סוגי רכיבי עדשות מבחינת החיבור למצלמת אבטחה. ההבדל בין שני סוגים אלו
הוא המרחק שבין העדשה לבין חיישן ה-CCD. עדשה מסוג C = 17.5mm; עדשה מסוג CS = 12.5mm.
בעיקרון עדשה C יכולה להיות מורכבת על מצלמה סטנדרטית של CS Mount באמצעות מתאם.

F-No

ניתן לראות במפרט המצלמה מספר עשרוני המצורף לאות F
מספר זה מציין את רמת הבהירות שנוצרת בפועל ביחס של אורך המוקד לבין קוטר העדשה
ככל שמספר ה-F נמוך יותר כך התמונה תהיה בהירה יותר.
הנוסחה לחישוב היא F=f/A
F = מספר ה-F (בהירות)
f = אורך המוקד
A = קוטר ממשי של העדשה

MonoFocal –

עדשה רגילה המאפשרת ביצוע פוקוס בלבד לפי גדלים שונים.

VariFocal –

עדשה משתנת המאפשרת ביצוע תקריב של שדה הצילום באופן ידני.

Manual IRIS –

עדשה עם צמצם ידני המאפשר פתיחה וסגירה ידנית של הצמצם בהתאם לתנאי האור.

Auto IRIS או AI –

עדשה עם צמצם אוטומטי המאפשר פתיחה וסגירה אוטומטית של הצמצם בהתאם לתנאי האור.

וידיאו או Direct Drive) CD) –

עדשות עם צמצם אוטומטי (Auto-IRIS) פועלות ע”י שתי דרכים

דרך א.

באמצעות אות הוידיאו שמפוענת ע”י רכיב חשמלי שבתוך העדשה וגורמת לסגירת/פתיחת
הצמצם באופן אוטומטי ע”פ תנאי האור בשדה הצילום.

דרך ב.

באמצעות מתח חשמלי הדרוש שיהיה מותקן בתוך מצלמת האבטחה.

אורך מוקד העדשה (Focal Lenght) –
הקרן מהאובייקט המצולם הממורכזת ע”י העדשה בנקודה המצויה של הציר האופטי נקראת נקודת המוקד.
בעדשה יש שתי נקודות מוקד, נקודת מוקד ראשית ומשנית
המרחק בין הנקודה הראשית לבין הנקודה המשנית על הציר האופטי (בנקודה בה ממוקמת התמונה)
הוא אורך המוקד של העדשה

גודל העדשה –
קיימים מספר גדלים לעדשה
העדשה נמדדת ע”פ מילימטרים.
עדשה בגודל קטן (לדומגא mm2.00) תספק זווית רחבה יותר
ועדשה גדולה יותר (לדוגמא mm16.00) תספק זווית יותר ממוקדת.

חישוב גודל העדשה –

חישוב גודל העדשה למצלמה הינו פשוט ביותר
נסמן את הפרמטרים ע”י אותיות לועזיות
D = המרחק בין המצלמה לבין האובייקט
H = גובה האובייקט, W = רוחב האובייקט
F = אורך המוקד (העדשה)
C = הערך שיתקבל ע”פ בחירת זווית הפתיחה (עליה דיברנו בסעיף קודם)
אנו נתייחס לגדלי חיישן הפופולאריים הקיימים בשוק (1/3, 1/4)
תחילה נגדיר את מרחק האובייקט מן העדשה לדוגמא 10 מטר = D
עכשיו נבחר את גובה או רוחב האובייקט (אין צורך לדעת את שניהם מספיק אחד מהם)
לדוגמא גובה האובייקט H = 2 מטר

גודל חיישן ה-CCD

1/3″

1/4″

חישוב לפי רוחב האובייקט W

C = 4.8

C = 3.4

חישוב לפי גובה האובייקט H

C = 3.6

C = 2.4

בהתחשב שבחרנו בחישוב לפי גובה האובייקט H = 2 ובגודל חיישן “1/3 אז נבצע את הנוסחה הבאה
גודל העדשה = C * D/H, (גודל העדשה = 3.6 * 10/2) = 18mm
על-כן בכדי לצפות באיכות טובה באובייקט נשתמש בעדשה בגודל של 18mm

Auto IRIS AI
קיימות עדשות אשר בהן הצמצם מסוגל להבחין בעוצמת התאורה, כך שאם התאורה חזקה מדי
הצמצם מונע את סינוור המצלמה. לצורך המחשה אם ניקח מצלמה ונצלם דמות מול השמש אנו נגלה
כי הדמות יצאה חשוכה ובכדי למנוע זאת קיימות העדשות הללו שאף גורם לא יאיר ממקור אור ויגרום
לסינוור המצלמה. הצמצם האוטומטי מבצע סגירה ופתיחה שלו בהתאם לכמות האור בסביבה

עדשת Pin-Hole/PH
עדשת PinHole או בקיצור PH (יהיו גם כאלו שישתמשו במונח עדשת ראש-מחט). הינה עדשה המצורפת למצלמות נסתרות. גודל העדשה הינו מספר מילימטרים בודדים. חיבור עדשה זו והפיכת המצלמה למצלמה נסתרת מאפשרת לעקוב ולתעד אירועים מבלי שהסובבים יבחינו בצילומם

Auto Gain Control) AGC) –
בקרת תאורה אוטומטית
הגברת אות הוידיאו כאשר קיים כמות אור נמוכה הנשלט באופן אוטומטי ע”י מעגל חשמלי.
למרבה הצער פעולה זו גם מגבירה לרוב את עוצמת הרעשים.
קיימות מצלמות המאפשרות איזון ידני של בקרת התאורה

סינכרון –
רוב מצלמות האבטחה הן בעלות מחולל סינכרון פנימי.
המחולל יוצר סינכרון פעימות לסריקת חיישן ה-CCD על מנת להציג את התמונה בצורה טובה ונקייה.
שימו לב! כי לא מדובר בקווי רוחב כפי שרבים נוהגים לפרסם בנוגע למצלמות עם קווי-רוחב של 525
מדובר בהטעייה ואף אי ידיעה של המוכר. מדובר ברמת הסריקה לשם ביצוע סינכרון

PTZ
(Pan, Tilt & Zoom)
מצלמות הכוללות בתוכן או מתחברות למנועים המאפשרים סיבוב המצלמה לרוחבה,
הטיית המצלמה מעלה ומטה ואפשרות תקריב(זום)
מצלמות אלו ניתנות לשליטה לרוב על ידי שלט קווי/אלחוטי או ע”י המערכת המותקנת במחשב
כל יצרן תומך במספר מצלמות לכן חשוב לבדוק כאשר רוכשים מצלמה זו לשים לב כי היצרן תומך במצלמה

Optical Zoom (זום אופטי) –
במצלמות תקריב (ZOOM) קיימת מערכת עדשות
סוג זום זה דורש משחק של קירוב וריחוק העדשות
מה שיוצר תקריב לאובייקט נבחר מבלי שאיכות התמונה תיפגע.
פעולת הקירוב/ריחוק העדשה אחת מהשניה דורשת נפח גדול יותר מה שמונע את מזעור המצלמות
הללו ביחס למצלמות אחרות

digital Zoom (זום דיטאלי) –
הגדלת התמונה בצורה ממוחשבת
שיטה זו מבצעת למעשה הגדלה של חלק מהתצלום על אותו שטח/גודל
של התמונה הגדולה, בשיטה זו איכות הצילום נפגמת מכיוון שאנו מגדילים את האובייקט
ובכך מתקרבים יותר לפקסלים המרכיבים אותו, זה למעשה לא באמת זום אלא “טריק דיגיטאלי

Pixel (פיקסל) –
מסכים בנויים ממאות אלפי ריבועים קטנים הנקראים פיקסלים.
כל פיקסל כזה מייצג נקודה בודדת במסך (אם תסתכלו קרוב על המסך תוכלו לראות את הריבועים הללו),
לצורך הצגת התמונה כל ריבוע מקבל ערך התואם את עוצמת האור שנקלטה בדיודה
אותה הוא מייצג וכך “נצבע” הפיקסל בהתאם.
שיטה זו של גישה לפיקסל על המסך קרויה bit-mapping,
לכן לפעמים תראו במפרטים של מכשירים את המילה bit ומספר לידה וזה עומק הצבע בסיביות.
עומק הצבע בסיביות מחושב כך: 12 ביט = 2 בחזקת 12 = 4096 צבעים

Watter Mark (חתימת מים דיגיטאלית) –
סימן מים הינו ההוכחה כי הסרט/צילום/הקלטה נאמן למקור
מה זאת-אומרת נאמן למקור? הכוונה היא שקובץ הסרטון המוקלט קביל כראייה משפטית
ונחשב כמקור מידע לגיטימי שלא בוצעו בו שינויים ועריכות
לכן יש לבדוק היטב כי כרטיס ה-DVR מכיל בתוכו את סימן המים
כך שאם סרטון/צילום מסוים צפוי עתידית לשמש כראייה משפטית
עליו להיות מסומן בסימן מים

Point Of Sale- pos נקודת מכירה
ישנם מספר כרטיסים התומכים בחיבור לקופה רושמת
כיצד הדבר עובד ומדוע צריך זאת?
ראשית, מוצר זה מומלץ עבור מרכולים, פיצוציות, סופר-מרקטים ובעצם כל עסק
שמחזיק קופה אשר בה מקלידים מוצרים
מכשיר ה-POS מגיע כקופסא חיצונית המתחברת למחשב עם מערכת האבטחה מצד אחד
ולקופה (ברקוד) מן הצד השני. כל מוצר שנרשם בקופה נרשם במערכת.

BLC
Back Light Compensation פיצוי תאורה אחורית
כאשר נמצא אובייקט כלשהו שמצולם
מאחורי מקור אור דבר העלול לגרום לאובייקט להיראות חשוך
ה-BLC מאפשר שהתמונה תראה ברורה

LPR
License Plate Recognition מערכת זיהוי לוחות רישוי
מערכת המשמשת בקרת כניסה לחניונים
המאפשרת מעקב תמידי אחר הנכנסים, היוצאים והשוהים בתחום החנייה
תומך ברוב סוגי לוחות הזיהוי כולל הקיימות בישראל

BNC
מחבר/ קונקטור הנפוץ ביותר בקרב מצלמות אבטחה.

כבל קואקסיאלי-
סוג של כבל בעל סיכוך/מיגון המסוגל לספק טווח רחב של תדרים עם אובדן אות נמוך.

Contrast
ניגודיות, היחס בין גווני התמונה הכהים לבהירים. מצלמות אבטחה שחור לבן מאפשרות. יחס ניגודיות גבוה ביותר לעומת מצלמות אבטחה צבעוניות.

Quad
מכשיר המסוגל לאחד ארבעה ערוצי וידיאו ולהוציא אותם דרך ערוץ וידיאו אחד. דבר המאפשר להציג ארבע מצלמות במסך/מוניטור אחד.

RS232
חיבור נפוץ סיריאלי במחשב. למשל באמצעות חיבור זה ניתן לשלוט במצלמות ממונעות דרך ממשק התוכנה של כרטיס ה-DVR.

V.M.D
Video Motion Detection
תכונה לזיהוי תנועה במצלמת אבטחה. ישנן מצלמות אבטחה המשלבות את הטכנולוגיה בתוכן וישנן מערכות אבטחה אשר התכונה מתבצעת באפליקציה שלהן. הטכנולוגיה מבוססת על זיהוי צביעת אחוז מסוים מכלל הפיקסלים דבר המעיד על תנועת אובייקטים

זמן אמת – מה הוא?

זמן אמת הינו קצב העברת הפריימים של הוידיאו
הוידיאו מורכב ממספר פריימים. בשיטת השידור האמריקאית, NTSC קצב הפריימים לשנייה הינו Frame per Seconde) 30fps)
לעומת זאת בשיטה האירופאית, PAL שנהוגה גם בישראל קצב הפריימים לשנייה בשביל זמן אמת הינו 25fps. לכן אם יש לנו מערכת עם 4 מצלמות נצטרך להצטייד בכרטיס DVR בעל 100/120fps בכדי לשדר זמן אמת.
אם יהיו מחוברות 8 מצלמות לכרטיס הזה נקבל מצב שכל מצלמה תשדר 12.5fps דבר שיגרום לסרט להיות מקוטע מעט

מה החוק אומר על צילום והקלטה

ישנם מקרים בהם עלול להיווצר בעיה כאשר מעוניינים לבצע צילום/הקלטה
ניתן להקליט/לצלם אדם בלא ידיעתו בתנאי ש:
1. אין חדירה לפרטיות או צילום שיכול לפגוע באדם ו/או למטרות פרסום ומסחר.
2. אדם נוסף מלבד המקליט נמצא באזור ההקלטה/צילום ומודע לזה שמתבצע צילום על המוקלט.
3. גם אם אדם מודע להיותו מצולם הדבר מותר אך רק ברשות הרבים, חל איסור לצלם אדם הנמצא ברשות היחיד.
4. שהצילום מתבצע בבית המקליט על-אף שאין אדם נוסף ואף המקליט עצמו בשעת ההקלטה.
5. כל עוד הצילום אינו מטריד את המצולם

לאחרונה פשטה אופנה חדשה לגנים והיא :הגן השקוף” או ה”אח הגדול”. גן שבו מתעדות מצלמות אבטחה מכל זווית את הילד שלנו לאורך כל היום. אנו יודעים שהילד הוא במרכז חיינו, מהרגע שנולד אנו רוצים להגן עליו, לדאוג לו ולתת לו קרקע מוגנת להתפתחות שלו, גם כשהוא לא לידינו.

היום, הדרישה למצלמות אבטחה בגן הילדים נהפכה להיות שכיחה יותר.

בעד:

פיקוח ובקרה- מצלמות אבטחה מסייעות לפקח על ילדינו ובנוסף מאפשרות למנהלת הגן לפקח על עובדיה גם כשאינה נמצאת.

ביטחון- כאשר מנהלת הגן מתקינה מצלמות אבטחה היא גורמת להורים תחושת ביטחון ולשקט שילדיהם נמצאים בגן.

שביעות רצון- התקנת מצלמות אבטחה בגן מסייעים למנהלת הגן להביא את ההורים לתחושת אמון, אחריות ופתיחות בצוות הגן.

תיעוד- מערכת האבטחה מקליטה את המתרחש בגן בכל זמן נתון, לדוגמא: פריצות מעבר לשעות הפעילות בגן, התעללות בילדים וכו'.

באמצעות הטכנולוגיה המתקדמת, הורה יכול לצפות בילדיו דרך האינטרנט ולחוש את חוויותיו במשך שעות היום בגן.

המטרה המוצהרת של מצלמות אבטחה הינה לאתר גננת או מטפלת שאיננה פועלת כראוי.

נגד:

עובדים רבים מתלוננים שהם חשים נרדפים, כיוון שהם מצולמים בלא הרף. גם הגננת היא עובדת ואדם שיש לו זכות לפרטיות כמו לכל אחד. התקנת מצלמות אבטחה גורמת לעובדת תחושת חוסר ביטחון, שלא סומכים עליה וכתוצאה מכך היא מגיעה למקום עבודתה בהעדר מוטיבציה.

ההורה יכול להראות את המתרחש בגן, אך לפעמים הוא רואה חלק מהתמונה הכוללת ושופט מבלי להבין ולדעת מה קרה מלכתחילה- זה יכול לגרום לאי נעימות מצד צוות הגן ומצד ההורה.

יש הרבה חילוקי דעות בנושא זה ולכן צריכה להיות הסכמה ופתיחות בין צוות הגן לבין ההורים ששמים את ילדיהם.

“התפתחות טכנולוגית יכולה להביא הרבה תועלת- אבל יכולה גם ליצור מצבים מסוכנים” – מתוך אורוול 1984.

לסיכום, ההורה אמור להקשיב לילדו, לחוש אותו, להתבונן בו, ובכך למנוע מצבים לא נעימים שעוברים עליו בזמן הנכון.

סוג הבניה הנפוץ ביותר בישראל כיום, במיוחד לאור מצוקת הקרקעות הזמינות לבניה, היא הבניה הרוויה, או הבניה לגבוה של בניינים רבי קומות. דיירי בניינים אלו מתאחדים לוועד המונה מספר מדיירי הבניינים, אשר דואגים (בין באופן ישיר ובין באמצעות חברת אחזקה) לרווחת הדיירים בבניין על-ידי התקשרות עם אנשי מקצוע למתן השירותים החודשיים הרצויים לאותו בנין, בהתאם לתקציב שנקבע מראש על-ידי דייריו.

שירותים אלו כללו בעבר רשימה מצומצמת מאד של שירותים, הכוללים בעיקר שירותי ניקיון, אחזקת מעליות וכו'. היום רשימה זו הולכת ומתארכת וכוללת שירותים לא מעטים שחלק לא מבוטל מהם נועד להגביר את ביטחונם של דיירי הבניין ופרטיותם. כך, למשל, חלק לא מבוטל מדיירי הבניינים בישראל מסתפקים בשער בכניסת הבניין ואינטרקום, אחרים מבקשים להגביר את ביטחונם ומציבים שומר בלובי הבניין שיוודא שבאי הבניין אכן רצויים וקשורים לדייריו. הבעייתיות באפשרות השנייה היא העלות הגבוהה של העסקת שומר 24 שעות ביממה אשר מאפשרת הצבתו אך ורק במגדלי יוקרה וכן העובדה כי הצבת שומר אולי מגבירה את בטחון דיירי הבניין אך לא מאפשרת לתעד את המתרחש בו זמנית במקומות בהם השומר אינו נמצא באותה עת.

פתרון קיים לבעיות אלו, אשר מצד אחד עלותו אינה יקרה יחסית, ומצד שני יתרונותיו עולים עשרות מונים על אבטחה אנושית, היא התקנת מערכת אבטחה מקצועית הכוללת מצלמות אבטחה  בבניינים, לשם הרתעה ופיקוח על הנעשה באותו בניין. המצלמות המתוקנות יכולות להיות מצלמות גלויות או נסתרות, בהתאם לצרכי הבניין והעדפותיו. בדרך זו יכולים דיירי הבניין לחסוך עלויות רבות של העסקת שומר מצד אחד, ומצד שני למנוע נזקים בעשרות אלפי שקלים לרכוש המשותף, אשר נגרמים על-ידי גורמים מזיקים שונים. עבור רבים, מחיר זה הינו זעום והם מוכנים לשאת בו על מנת לתת לדיירי הבניין קצת שקט נפשי ובטיחות.

על ידי התקנת מצלמות וחיבורם למערכת אבטחה מקצועית יכולים דיירי הבניין לצפות בזמן אמת מרחוק בנעשה בבניין בכל עת שיחפצו, ובדרך זו לקבל “אבטחה וירטואלית”. כמו כן, פורץ פוטנציאלי או מזיק יחשוב פעמים אם לבצע את זממו בבניין בו מתוקנות מצלמות אבטחה, אשר יכולות לתעד בזמן אמת את מעשיו ולשמש ראיה אמיתת וחזקה נגדו, ולרוב יעדיף להזיק בבניין בו לא מותקנות מצלמות אבטחה  כאמור.

כיום שהפשיעה בישראל רק הולכת ועולה וביטחונם האישי של האנשים מוטל בספק הצבת מערכת אבטחה מקצועית, אשר עלותה זניחה לעומת יתרונותיה הינה פתרון פשוט וקל להגביר את ביטחונם האישי של התושבים ואת איכות חייהם בלי לפגוע בכיסם.

לצערנו, בתקופה בה אנו חיים, תקופה בה ישנה עלייה ברמת האלימות והפשיעה, אין לנו אפשרות להותיר את הנכסים היקרים לנו ללא מיגון. בעבר, אמצעי המיגון העיקריים היו סורגים ודלתות ביטחון. גם היום אמצעים אלה חשובים מאוד למיגון הבית, אולם הם לא מספקים. היום פורצים רבים מאובזרים בכלים המאפשרים להם לחתוך כמעט כל סורג, ובאמצעים המאפשרים להם לפרוץ כמעט כל דלת.

לשמחתנו, הקדמה וההתפתחות הטכנולוגית של העידן בו אנו חיים, מאפשרות לנו להגן על נכסינו באמצעים מתקדמים יותר, אשר יכולים לסייע מאוד במניעת הפגיעה הפיזית ברכושנו ובהגברת הביטחון האישי שלנו ושל יקירינו.

ישנן שתי דרכים מתקדמות עיקריות למיגון הבית והעסק:

· התקנת מערכות אזעקה – מערכות אשר גם מהוות גורם הרתעה בפני הפורצים וגם מתריעות על כל ניסיון פריצה למקום.

· התקנת מצלמות אבטחה – מצלמות אשר מעבירות מידע על המתרחש בבית או בעסק בזמן אמת ובעזרתן ניתן פעמים רבות גם לזהות את הפורצים.

יעילותן של שתי הדרכים הללו גבוהה מאוד. כך, למשל, מחקרים מצאו כי הסיכוי שיפרצו לבית שלא מותקנת בו מערכת אזעקה גבוה פי 3.5 מהסיכוי שיפרצו לבית שמותקנת בו מערכת כזאת. מצלמות האבטחה מוסיפות את יתרון אפשרות הזיהוי של הפורצים, בין אם הצליחו לבצע את זממם ובין אם לאו.

לסיכום, בעידן המודרני שבו הטכנולוגיה נותנת את הטון, לצורך במיגון הבית והעסק יש פתרון. באתר זה תקבלו מידע חשוב בנושא דרכי המיגון שהוזכרו לעיל, בתקווה שהן לא תצטרכנה לעמוד למבחן. לנו זה חשוב, היו בטוחים.

מיגון

בעידן שבו אחוזי הפשיעה גבוהים למדיי, אין ספק כי מיגון הבית הוא נושא חשוב שיש לתת עליו את הדעת. כשאנחנו מדברים על מיגון הבית, אנחנו מתכוונים גם למיגון סביבת הבית, הכוללת לא רק את החצר, אלא גם את הרחוב ואת השכונה. זאת, כי מיגון מקיף שכזה יפחית בוודאות את הסיכוי שפורץ יוכל להגיע אל הבית הפרטי שלכם.

מיגון השכונה – למה הכוונה?

מיגון השכונה מתחיל בתושביה. התארגנות מסודרת של תושבים היוצרים סיירת ביטחון, יכולה לסכל אחוז גבוה של פריצות מתוכננות. אם אתם יודעים על סיירת כזאת, זה הזמן להצטרף, כי הצטרפותכם עוזרת גם לשמירה על ביטחונכם האישי, ועל ביטחון יקיריכם.

מיגון החצר – לא פחות, רק יותר

מיגון החצר, שעד לא מזמן הסתכם בתליית שלט “זהירות, כלב בחצר”, שינה את פניו בשנים האחרונות, משום שהשלט, וגם הכלב, אם יש, כבר מזמן לא מרתיעים פורצים. אמנם, תריס חשמלי המותקן בדלת היציאה לחצר וכן גדר יציבה ועומדת, יכולים גם הם לסייע רבות במיגון הבית (משום שפורצים תמיד יעדיפו לחפש בית שהגישה אליו מצריכה כמה שפחות מאמץ), אולם לא תמיד זה מספיק. היום הרבה אנשים מבצעים את מיגון החצר באמצעות גלאי תנועה המחוברים למערכת אזעקה. אם הגלאים מזהים תנועה בחצר, המערכת מופעלת ומתחילה לצפצף, ואם היא מחוברת למוקד אבטחה – שולחת אליו הודעה. לאחר בירור עם בעל הבית ובמידת הצורך – נשלח למקום סייר.

מיגון הבית הפרטי – פתרון לא יקר ומציאותי

הפתרון היעיל ביותר למיגון פנים הבית הוא התקנת מערכת אזעקה. יש היום מערכות אזעקה אלחוטיות, שאינן מורגשות כלל בפנים הבית, וגם את מערכות האזעקה הקוויות ניתן להסתיר אם מתקינים אותן נכון. מערכת האזעקה מורכבת מגלאי נפח ומגלאי תנועה, וברגע שהגלאים מזהים תנועה – המערכת נדרכת ומתחילה לצפצף. חשוב מאוד לחבר את מערכת האזעקה למוקד, כי כך מוקד האבטחה יכול לקבל התראה על הפעלת המערכת, ובמידת הצורך יישלח למקום סייר שיבדוק את פשר העניין. במידת הצורך – יזעיק את המשטרה. במידה שלא יהיה צורך כזה – תקבלו הודעת הרגעה מהמוקד.

פתרון נוסף למיגון הבית הוא התקנת מצלמות אבטחה במעגל סגור, המאפשרות לכם לראות בדיעבד או בזמן אמת, מה קורה בבית ובסביבותיו. פתרון זה הוא אמנם יקר יותר, אולם הוא מאפשר לכם לדעת כל הזמן מה קורה בבית הפרטי שלכם, וכל אימת שיש לכם זמן – לוודא שהכול שם בסדר. מצלמות האבטחה יעילות במיוחד כשמשאירים את הילדים לבד בבית או כשרוצים לוודא שעובד או מטפל שאתם מעסיקים מבצע את עבודתו נאמנה.

מצלמות אבטחה,מצלמות נסתרות

כיום צילום ותעוד הם דבר שבשגרה פשעים וונדליזים נפתרים בעזרתם של מצלמות אבטחה .
שוטרים המגיעם לזירת פשע דבר ראשון מחפשים אם יש מצלמות אבטחה שמסתכלות על הזירה וצופים בהקלטות ומפענחים את המידע לפתרון התעלומה.

מצלמות אבטחה למעדוני לילה

מצלמות אבטחה במועדונים -דיסקוטקים ומועדוני לילה מחויבים להתקנת מצלמות אבטחה בכדי לפתוח או להמשיך להפעים את המקום לקבלת רישיון עסק .
המון הקלטות ותעודים אנחנו צופים בחדשות וראים את ההקלטות של מקרי האלימות ליד פיתחי המועדון.

אביב מערכות תתקין לכם מצלמות אבטחה למעדון מצלמות אכותיות לצפייה בתנאי לילה וחושך עם מצלמות אינפרא וצילום אכותי לצפייה בפרצופים ודמויות שרוצות להיכנס למועדון
בעל מועדון שיושב בעמדת פיקוח יכול לצפות באזור הסלקציה ולומר לשומר באוזניה את מי להכניס ומי לא .

מצלמה ממונעת

מצלמה ממונעת -את המצלמה הממונעת מזיזים לצפייה באזור המבוקש עי שליטה מלאה במצלמה מהמחשב בו מחוברת המצלמה הממונעת מתקרבים או מתרחקים עם הזום לצפייה ברורה יותר .
מצלמות אבטחה לעסק ,צילום וצפייה זמן אמת שליטה על מה שקורה בעסק צפייה במקומות בו אין פיקוח תמידי .

מצלמות אבטחה לעסק

צפייה במצלמות אבטחה באזור קבלת הסחורה באיזור המקומות הרגישים של העסק ,בכל מקום בו אפשר לצפות בעובדים שעושים ''הפסקת סיגרייה'' אבטלה סמויה .
צילום הקופה הרושמת וכל איזור הדלפק הוא מקום רגיש בכל עסק עובדים שסורחים שמרגישים שותפים לוקחים לעצמם עמלה .
לקוחות שמשלמים בכרטיס אשראי גנוב ,או שאומרים שהביאו שטר גדול ומצפים לקבלת עודף מאותו שטר גדול .
גניבה מאזור הקופה כאשר מבקשים מוצר שנמצא מאחרי המוכר כל השיטות האלה ידועות אבל קשה לעקוב אם אין מצלמות אבטחה שמתעדות ,
גנב שבא לעסק שיש בו מצלמות אבטחה מוותר מראש על הגניבה .

מצלמות אבטחה בשידור חי, מצלמות אבטחה במעגל סגור

מצלמות אבטחה לשומר בכניסה או בעמדה בשער עם מצלמות סביב כל הגדרות לצפייה בנסיון פריצה ומעקב אחר חשודים שצמודים לגדר
לא מעט פריצות נמנעות על ידי שומרים הצופים במצלמות אבטחה על גבי מוניטורים וראים פריצות וגניבות גם לאור יום עם שיתוף פעולה עם עובדים מבפנים

מצלמות אבטחה למשרד
מצלמות אבטחה למשרד בבניין משרדים מתעדות את מי שנכנס ויוצא גנבים במסווה של שליחים נכנסים אל המשרדים וגונבים תיקים אישיים ,מכשירי סלולר ,ומחשבים ניידים
פריצות למשרדים בשעות הלילה כאשר במשרדים נשארים מעט מאוד עובדים להשלמת עבודה ואינם שמים לב למי שנכנס ויוצא מצלמות האבטחה יתעדו את מה שקרה וכך יתפסו את הפורץ

מצלמות למטפל בקשיש,מצלמות נסתרות לצילום מטפל של קשיש, מצלמות אבטחה לעובדים זרים

מקרה שקרה הוזמני על ידי לקוחה להתקין מצלמות אבטחה למטפלת של הוריה ,אמא שלה סעודית ובקושי מתקשרת ,לאחרונה נראה שהמטפלת פועלת בחוסר רגישות ,סימנים על גופה של האמא והחשש לגרוע מכל מתחיל להתממש
למרות שהמטטפלת נמצאת בטיפול בקשישה כבר 5 שנים אביב מערכות התקינה מצלמות נסתרות בבית ללא גילוי מצד העובדת וכן תפסנו אותה דוחפת את הקשישה מכסא הגלגלים צועקת עליה ומתנהגת בחוסר סבלנות ובברטליות
העובדת הזאת כבר לא נמצאת בארץ וכמובן לא תחזור לאור הגילויים החדשים בעזרתם המקצועית של החברה ששכרה והביאה את העובדת הזרה

מצלמות נסתרות לעסק

כאשר מתעורר חשש לגניבה או לבצוע עבירה ,או מעקב אחר עובדים לפעמים יש חוסר נעימות שמתקינם מצלמות אבטחה רגילות
היחס של העובדים הפגועים שצופים בהם לאחר כל כך הרבה שנים של נאמנות למקום עבודתם מתקבל בעין לא יפה
כאן נכנסות מצלמות האבטחה הנסתרות לפעולה בנוסף למצלמות הגלויות על הפתחים ועל השטח המקיף של העסק כאשר העובדים רואים שהמקום מצולם רק מבחוץ הם נרגעים
מכינים תשתית כבר למצלמות נוספות בתוך העסק במקומות מוסכמים ונסתרים ,את ההתקנה של המצלמות הללו מתקינים כאשר העובדים בבית
התקנה בשעות הלילה וכך צופים בהם ממחשב עם סיסמה לצפייה או רק דרך האינטרנט ללא ידיעתם דרך מחשב מרוחק

מצלמות אבטחה IP

אחד מסוגי מצלמות האבטחה המועדפים על ידי לקוחות עסקיים ופרטיים רבים הוא מצלמות אבטחה IP.
מצלמות IP, בניגוד למצלמות אבטחה רגילות, מחוברות לרשת האינטרנט ואינן מצריכות חיבור ל-DVR. מצלמות אבטחה IP אינן מצריכות אפילו מחשב בקרבת מקום, אלא רק חיבור לרשת האינטרנט. במקרים בהם יש צורך במספר מצלמות IP כל שצריך הוא ראוטר, אשר יאפשר לחבר לרשת מספר מצלמות IP בו זמנית.
יתרונן הגדול של מצלמות IP הוא בכך שהן מאפשרות מעקב מרחוק מכל מחשב. גם אם אתם בבית ורוצים לראות מה קורה בעסק שלכם, אתם יכולים להתחבר אל המצלמה דרך המחשב הביתי ולראות מה מצולם בזמן אמת.
זו אחת הסיבות בגללה מעסיקים רבים בוחרים דווקא במצלמות אבטחה IP עבור בית העסק שלהם. מצלמות IP הן נוחות במיוחד גם עבור בעלי בתים פרטיים, אשר מעוניינים לבדוק מה קורה בביתם בזמן שהם אינם נמצאים בו.
מצלמות אבטחה IP קיימות במגוון סוגים:
מצלמות IP לראיית לילה המבוססות על אינפרא אדום, מצלמות כיפה, מצלמות אבטחה , מצלמות IP גוף, מצלמות אבטחה IP ממונעות הניתנות לשליטה מרחוק באמצעות שלט ועוד.

מצלמות IP בהתאמה אישית

אם אתם מעוניינים במצלמות אבטחה IP לכל מטרה שהיא, הצוות המקצועי של Iseeyou יידע בדיוק איזה סוג של מצלמות מתאים עבורכם.
חברת Iseeyou מספקת ללקוחותיה מצלמות אבטחה  IP מהמתקדמות ביותר שקיימות בשוק, במגוון סוגים, גדלים ואפשרויות. מצלמות IP נחשבות אידיאליות עבור מקום בו אין מחשב להתקנת DVR, אליו מועבר הווידיאו במצלמות אבטחה רגילות, כך שהן מתאימות להתקנה כמעט בכל מקום.
אם אתם מעוניינים להתקין בביתכם מצלמה לשם מעקב אחר מטפלות מבלי לעורר חשש, מצלמות IP הן הדרך הטובה ביותר לעשות זאת.
איכות הצילום של מצלמות IP היא גבוהה במיוחד. תוכלו לבחור במצלמות IP בעלות איכויות צילום שונות, בהתאם לשטח בו אתם מעוניינים להתקין את המצלמה, לשימוש אותו אתם מעוניינים לעשות בה ולאיכות הצילום הדרושה לכם.

מצלמות אבטחה IP – גם חיסכון כלכלי

טווח המחירים של מצלמות IP הוא רחב ויכול לנוע ממאות ועד אלפי שקלים, בהתאם לסוג המצלמה והאפשרויות שהיא מציעה. יחד עם זאת, התקנת מצלמות אבטחה IP חוסכת את הצורך להשקיע ב-DVR ומשתלמת בעיקר כשאנו רוצים להתקין מספר קטן של מצלמות ולחסוך בעלות ה-DVR.
בנוסף, מצלמות האבטחה IP ניתנות להתקנה במרחק של עד 300 מטרים, ללא צורך באביזרים נוספים כמו מגבר או כבלים. גם עלותו של כבל רשת זולה משמעותית מכבל קואקסיאלי, אשר נדרש במצלמות אבטחה רגילות.

מצלמות אבטחה נסתרות

מצלמות אבטחה נסתרות מוכרות לכולנו ומשמשות למטרות רבות, בעיקר עבור מעקב סמוי. כיום, עם התפתחות הטכנולוגיה, מתאפשרת הסלקת מצלמות נסתרות כמעט בכל מקום או חפץ – גלאי עשן, גלאי נפח של אזעקות, עטים, שעונים, תיקים, מראות ועוד.

מצלמה נסתרת יעילה במיוחד בשעות היום ולרוב אינה מאפשרת ראיית לילה, כיוון שמצלמות לראיית לילה מבוססות על לדים של אינפרא אדום הנדלקים בחושך, שלמעשה יסגירו את נוכחות המצלמה במקום.
מצלמות האבטחה הנסתרות הן מצרך מבוקש ביותר על ידי חוקרים פרטיים, לקוחות פרטיים, בעלי עסקים וחברות אשר מעוניינים לעקוב אחר עובדיהם ועוד. המצלמות הנסתרות מספקות ללקוחות תיעוד והוכחות בכל מקרה של גניבה, פריצה, ונדליזם, בגידה, אלימות, שוד ועוד.

מצלמות אבטחה  נסתרות ניתנות להתקנה בכל מקום, הן בשטחים ציבוריים, הן בשטחים פרטיים והן בשטח עסקי בכל סדר גודל.
חברת Iseeyou מספקת מגוון מצלמות נסתרות לכל מטרה, במגוון גדלים וסוגים.
אם אתם זקוקים להתקנה של מצלמה נסתרת, מומחי החברה יידעו להתאים לכם את המצלמה הטובה ביותר, בהתאם לשימוש עבורו אתם זקוקים לה ויתקינו אותה במקום בלתי מורגש במקצועיות ובמומחיות.

מצלמות אבטחה נסתרות – סוגים

מצלמות אבטחה נסתרות יכולות להגיע בגדלים שונים. ישנן מצלמות נסתרות IP, אשר מתחברות ישירות לרשת האינטרנט, וישנן מצלמות נסתרות המצריכות חיבור ל-DVR ולמערכת הקלטה.
המצלמות הזעירות מתאימות לעטים ושעונים לדוגמה, מכילות בתוכן גם מכשיר הקלטה זעיר. קיימים הבדלים בין סוגי המצלמות באיכות התמונה, זמן ההקלטה, אפשרויות הצפייה ועוד.
חברת Iseeyou מתמחה בכל סוגי המצלמות הנסתרות ותדע להתאים לכם את המצלמה לה אתם זקוקים, בהתאם לאובייקט הצילום, מיקום המצלמה, התאורה במקום, זמן ההקלטה הנדרש ועוד.

מצלמות אבטחה נסתרות – מגוון שימושיים

כאמור, מצלמות אבטחה נסתרות הפכו לנפוצות מאוד כמעט בכל מקום. לקוחות פרטיים מתקינים מצלמות נסתרות בעיקר מטעמי ביטחון אישי.
פעמים רבות בעת השארת מבוגר או תינוק עם מטפלת מתעורר חשד להתעללות, ומצלמה נסתרת מאפשרת לנו למעשה לבדוק את חשדותינו ולשמור על ביטחוננו האישי.
מצלמות אבטחה נסתרות משמשות פעמים רבות ללכידת פושעים המבצעים פשעי אלימות, שוד, ונדליזם, שבאמצעות המצלמה מוכחים מעשיהם.

בתי עסקים רבים מכילים מגוון מצלמות אבטחה , גלויות ונסתרות. מעסיקים רבים בוחרים להתקין בבתי העסק שלהם את מצלמות האבטחה הנסתרות על מנת לשמור על ביטחונו. כך המעסיק יכול לקבל מידע על כל מה שקורה בעסק מבלי שהעובדים יהיו מודעים לכך שהם מצולמים.
באמצעות מצלמות אבטחה נסתרות בבית העסק יכול המעסיק לפקח על גניבות, אבטחת מידע, כניסת אנשים לא מורשים לבית העסק, ונדליזם, מעשי העובדים ואופן עבודתם ועוד.

מצלמות במעגל סגור

מצלמות במעגל סגור זו מערכת של מצלמות אבטחה שמחוברות ל-DVR מקליט ללא חובה לחיבור למערכות חיצוניות, הצילום וההקלטה נעשה ע”י המערכת.
בטכנולוגיה של היום ישנו מגוון רב למצלמות במעגל סגור, הפורמט הנפוץ ביותר הוא H.264, MPEG2, CIF, D1, HalfD1 ועוד. ברוב המערכות ניתן לצפות דרך האינטרנט מכל מקום בעולם ואפילו על גבי טלפונים דור-3 ומחשבי כף יד. ישנם מצלמות שניתן לחבר למוקד “צופה רואה” של מרבית חברות השמירה וסיור.

לפני קנייה של מערכת המצלמות במעגל סגור או גם בשם טמ”ס (טלוויזיה במעגל סגור), חשוב לדעת מספר דברים. אנו רוצים לדעת מה אנו רוצים לצלם, היכן למקם את מערכת המצלמות ואילו אנו רוצים או צריכים.

ישנם מספר סוגים , ישנם מערכות שמבוססות על מחשב עם כרטיס אבטחה DVR וישנם מערכות המבוססות על מכשיר הקלטה עצמאי – DVR Stand Alone.

המצלמות במעגל סגור מחוברות ישירות ל-DVR ולכן נקראות “מעגל סגור” אין חובה בחיבור לאינטרנט או לספק חיצוני (צד שלישי) דבר שמהווה חיסכון בעלויות המערכת והאחזקה שלה, כמו כן כשמדובר במצלמות במעגל סגור, האמינות גבוהה ביותר של המוצר מכיוון שהחיבור הינו ישיר למערכת וכמעט ואין מקום לטעויות, את המערכת ניתן לחבר לאינטרנט או לספקי צד שלישי (לפי הצורך).

מצלמות במעגל סגור – טיפים:

אם יש לכם מחשב פנוי שאתם לא משתמשים בו (אבל מחשב יחסית חדיש – מומלץ להתייעץ איתנו לגבי המפרט שלו), ניתן לרכוש כרטיס אבטחה DVR למחשב, ההוצאה על כרטיס למחשב זולה יותר מאשר מערכת DVR Stand Alone, ניתן גם להרכיב כרטיס על מחשב שמשתמשים בו עם תוכנות רגילות אך תמיד מומלץ להקצות מחשב נפרד למערכת של מצלמות במעגל סגור.

ישנם הרבה מצלמות במעגל סגור בשוק, וחשוב לבדוק מספר דברים לפני ביצוע הקניה, כל מצלמה והאיכות שלה.
למצלמות יש חיישן CCD שחיישן זה מזהה ומתרגם את התמונה שתראו, איכות החיישן נמדדת לפי יצרן, מספר קווים (TVL), וגודל.
היצרן הגדול והנפוץ ביותר בתחום החיישנים הינו SONY, מספר הקווים הסטנדרטי למצלמות במעגל סגור הוא 420TVL וככל שמספר הקווים גדול יותר כך הרזולוציה והאיכות גבוהה יותר (גם המחיר).
מצלמות במעגל סגור עם 540 TVL טובות יותר ואיכותיות יותר ולרוב גם נקראות HQ1, ישנם חיישנים של SONY שנקראים גם SUPER HAD, זהו חיישן עם איכות גבוהה יותר מהסטנדרט ואיכות הצבעים בו טובה יותר.
גודל החיישן חשוב גם הוא, ככל שהחיישן גדול יותר נקבל תמונה איכותית יותר ורחבה יותר, הגודל הנפוץ ביותר של המצלמות במעגל סגור הוא “1/3 אינץ' . יש גם “1/4 (זול יותר) וכמובן שיש גם “1/2 אך גודל זה נדיר ויקר ומיועד לצרכים מיוחדים כמו למשרד הביטחון, צילום תנועה בכבישים ועוד.

המלצתי למצלמות במעגל סגור לשימוש סטנדרטי למשרד / בית, מצלמה עם חיישן של SONY גודל “1/3 עם מינימום 420TVL וככל שהתקציב מאפשר לעלות במספר הקווים (TVL).

חשוב לדעת גם מה אנו רוצים לצלם, אם אנו רוצים לצלם מקום גדול ולקבל תמונה רחבה ככל שניתן אז נבחר מצלמה במעגל סגור עם עדשה 3.6mm שתיתן תמונה רחבה.
החיסרון של עדשה זו היא שהתמונה גדולה מאוד ומצלמת שטח גדול אך התמונה היא כללית מאוד ולא נותנת צילום חד לפריטים קטנים. אם אנו רוצים לצלם פריטים קטנים מומלץ לבחור עדשה עם mm גדול יותר לפי הצורך (מומלץ להתייעץ אייתנו לפני בחירת עדשה).
החיסרון בעדשה גדולה הוא ששטח הצילום קטן אך איכות הצילום גבוהה לשטח המצולם.

ישנם מצלמות במעגל סגור עם ראיית לילה ע”י לדים (LED) או ע”י LUX נמוך. איכות הצילום בחושך מצריכה תכנון מוקדם וחישוב נכון של המרחק, נתוני השטח וחישוב נכון של ראיית הלילה הנדרשת.

בכל עניין של מצלמות במעגל סגור מומלץ להתייעץ אייתנו – ייעוץ הוא חינם!! נצלו זאת

תסתכל סביב…אתה נצפה על ידיי מצלמות אבטחה שברגע זה שנמצאות כמעט בכל מקום, בלי קשר למדינה שאתה גר בה, כמעט בכל מקום מקום בו יש אנשים ישנם מצלמות אבטחה , לא משנה מה הדת שלך או המין אתה מצולם, אין יותר מקומות מוגנים כמעט בכל מקום שיש בו תיירים שמסתובבים עם דברים יקרי ערך הם המטרה המרכזית בכל מקום שיש בו כסף קל זהו מקום בו יהיו פושעים ומצלמות אבטחה הם הפיתרון האולטימטיבי,וגורם הרתעה מעולה וזמין.שימוש בצוות אבטחה בתור מערך האבטחה שלך כנגד נוכלים וגנבים אינו מספיק ,השימוש במצלמות אבטחה נותן לך כיסוי נרחב של 24 שעות 7 ימים בשבוע , מצלמות אבטחה לעולם לא מתעייפות, הצבה של מצלמות אבטחה  במקומות אסטרטגיים הוא מהלך שעוזר לשדרג את האבטחה ואפשרויות המעקב ברמה שגם צוות של מספר שומרים לא יוכלו לו, גם במקרה שיש מספר רב של מצלמות אבטחה עדיין נחוץ רק אדם אחד כדי לתפעל את מערך מצלמות האבטחה, קחו לדוגמה קומפלקס שקהל נכנס לתוכו ומציע את כל סוגי הבידור שאנו מחפשים,אם הלקוחות בקומפלקס לא ירגישו מוגנים, ויהיה להם את החשש שהםיכולים להיות מטרה לגניבה או תקיפה, הדבר יכול לפגוע בעסק ובתנועת הלקוחות, וכאן  מצלמות אבטחה באות לעזרה בהגנה ובנתינת תחושת ביטחון ללקוחות.היתרונות העיקריים שכל בעל עסק יכול להפיק ממצלמות אבטחה הן:מניעת גנבות בתוך העסק ומחוצה לו,הגנה על אזור האחסון ועל איזור פריקת הסחורה אלו הם האזורים שהכי מועדים
לפורענות מכיוון שהם עקב האכילס של כל עסק, מכיוון שהסחורה נמצאת בכניסה למחסן אך היא עדיין לא בפנים,
בעזרת מצלמות אבטחה אתה יכול לעקוב ולבדוק את הצוות או אנשים חשודים שמסתובבים באזור, וכמו כן לבדוק מי חודר לעסק שלך, ואף לשחזר אירועים מהעבר,במקרה של חוסר במלאי.

מצלמות אבטחה יכולות למנוע התפרצויות אלימות ואפילו במידה ונדרש לספק הוכחות לרשויות החוק לגבי האשמים ולגבי הסיבה שבגללה פרצה האלימות, לפעמים מכיוון שיש מצלמה הדבר ימנע את ההתפרצות האלימה וימתן את התגובה של הנוגעים בדבר,ובכך ימנע נזק לעסק שלך.

רוב העסקים בעולם מתנהלים בעיקר סביב לקוחות קבועים שיש לעסק ,כאן מצלמות אבטחה באות לטובתם האישית ולשמירה על ביטחונם האישי, מצלמות אבטחה שומרות על הלקוחות וברגע שהלקוחות מוגנים העסק שלך מוגן ולכן הרווח שלך כפול, לקוח מוגן הוא לקוח שמח שיבזבז יותר.

פגיעה ברכוש של העסק שלך יכולה לעיתם לקרות על ידיי אדם שאתה מכיר וסומך עליו יכולות לעזור לך לתפוס את האדם בזמן אמת ולתת לך הוכחות לביצוע העבירה,מצלמות אבטחה נותנות לך תעודת ביטוח מפני האפשרות שמקרים כאלה ייקרו בעסק שלך,מצלמות אבטחה נותנות לך ביטחון ושקט נפשי ושוללות את האפשרות של פגיעה בעסק מצד העובדים והאנשים שאתה סומך עליהם.

מצלמות אבטחה מספקות לך ראיות שיכולות לשמש בבית המשפט ויכולות להוות הוכחה חותכת כלפי כל אדם שינסה לפגוע בעסק שלך,ואף להכניסו לכלא מצלמות אבטחה משמשות ככלבי השמירה המודרניים. גורמת לעובדים לוותר על כל מחשבה של גניבה או ניצול של המערכת לטובתם וממקסמת את יעילות העובדים, ואף יכולה לעזור לצוות כהוכחה של ניקיון כפיים והסרת חשד.

תחיתל העמוד  דף ראשי